Astma objawy

Astma objawy – astma może być naprawdę niezwykle uciążliwa. Niektóre jej objawy skutecznie utrudniają niekiedy normalne funkcjonowanie. Dlatego tak ważne jest to, by nie lekceważyć pierwszych objawów, mogących świadczyć o zachorowaniu na tę przypadłość, i podjąć odpowiednie kroki które pozwolą na skuteczną walkę z astmą.

Astma objawy

Astma objawy - pierwsze objawy astmyO astmie w początkowym stadium choroby świadczy przede wszystkim uporczywy kaszel oraz napady duszności i utrudniony oddech. Wielu astmatyków skarży się także na uczucie nacisku na piersi, szczególnie rano i wieczorem. Mają oni także dość specyficzny rodzaj oddechu, określany jako świszczący. Przede wszystkim ci, którzy podejrzewają, że mogą być chorzy na astmę,  powinny najbardziej zwrócić uwagę na kaszel. Jeśli trwa on długo i różni się znacznie od typowego kaszlu mającego źródło w zwykłym przeziębieniu, można podejrzewać u siebie pierwsze objawy astmy. To właśnie na jego podstawie orzeka się pierwsze rozpoznanie. Często jednak zdarza się tak, że nawet lekarz może go zbagatelizować i mylić z innymi chorobami. Dzieje się tak dlatego, iż kaszel może być zarówno suchy, jak i mokry oraz objawiać się trudną do wykrztuszenia i gęstą wydzieliną.

Astma objawy – pierwsze objawy astmy

Dla wielu pacjentów, ale także lekarzy specjalistów mylące może być także nagłe zanikanie niemal wszystkich pierwszych objawów. Wiedzieć jednak trzeba, że w przypadku astmy są to typowe symptomy. Dziś na szczęście medycyna jest na tyle rozwinięta, że diagnoza może być podjęta niemal natychmiast. Wszystko jednak zależy od pacjenta. Tylko zgłoszenie się w porę do lekarza daje zadowalające efekty. Lekceważenie napadów duszącego kaszlu i kłopotów z oddechem, szczególnie po wytężonym wysiłku, mogą prowadzić do szybkiego rozwoju choroby.

Astma objawy – tylko w miarę szybkie podjęte leczenie daje szanse na prowadzenie normalnego życia i skuteczne minimalizowanie kolejnych ataków choroby, dlatego  tak ważne jest  aby nie lekceważyć pierwsze objawy astmy.

Leave a comment: