Bakteryjne zapalenie pochwy objawy i przyczyny

zapalenie pochwy przyczyny

 

zapalenie pochwy objawyKobiety niestety dużo częściej dopadają różne dolegliwości związane z ich zdrowiem intymnym. Są one bardziej podatne na wszelkie drobnoustroje oraz wielokrotne powroty choroby. Jedną z takich powracających przypadłości jest bakteryjne zapalenie pochwy. Specjaliści wręcz alarmują, że lawinowo rośnie dziś liczba kobiet, które borykają się z tą uciążliwością. Okazuje się też, że każda z nich przynajmniej raz w życiu będzie musiała leczyć się na to zapalenie. Jest też przekonanie, iż dużo bardziej podatne na kolejne zapalenia są te kobiety, które kiedyś już je miały.

Zapalenie pochwy przyczynyNie da się jednoznacznie stwierdzić, co może powodować tę chorobę. Wszystko bowiem zależy od wysokości odporności. Trzeba także sobie powiedzieć, że u jednych pań zapalenie pochwy może zostać wywołane tylko poważnym zakażeniem, ale u innych pojawia się ono nawet, wtedy gdy w ogóle nie powinna ona mieć miejsca. Niewiele kobiet wie, że do zakażenia pochwy może dojść w wyniku łykania tabletek antykoncepcyjnych lub innych leków. Czasem też powodem infekcji może być tylko bielizna. Źle dobrana, ucierająca miejsca intymne, ze sztucznych tkanin – może być przyczyną poważnych następstw.

Oczywiście nie zawsze dany czynnik wywoła konkretną reakcję organizmu. Bo przecież choćby stosowanie płynów do higieny intymnej nie powinno w ogóle niepokoić, a okazuje się że one także są przyczyną występowania zapaleń pochwy. Powody więc mogą być różne i nie zawsze mieć jednakowe konsekwencje. Istotne jest jednak to, by zawsze szybko reagować na każde pojawiające się objawy i udawać się do lekarza ginekologa, a nie leczyć samej. Tylko specjalista jest w stanie wyleczyć zapalenie pochwy i stwierdzić, co ją spowodowało.

Bakteryjne zapalenie pochwy objawy

Jednym z poważniejszych błędów pań jest jednak to, że lekceważą pierwsze objawy  i dość późno w zdecydowanej liczbie przypadków udają się w porę do lekarza. Niestety takie zachowania powodują, że bakteryjne  zapalenie pochwy może znacznie się przedłużać oraz nieustannie nawracać. Bywa także tak, że w niektórych –trzeba podkreślić dość rzadkich wypadkach- nieleczone zapalenie pochwy może prowadzić nawet do bezpłodności. Jak więc widać konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne, lepiej więc nie bagatelizować nawet drobnych objawów.

Bakteryjne zapalenie pochwy najczęstsze objawy

zapalenie pochwy przyczynyNajczęściej pojawiającymi się symptomami zapalenia pochwy są upławy. Bez względu na intensyfikację ich występowania kobieta zawsze powinna niepokoić się ich pojawieniem. Lepiej od razu udać się do ginekologa, niż czekać aż zakażenie się rozwinie i leczenie będzie o wiele dłuższe i trudniejsze. Często także zapaleniu pochwy towarzyszą takie objawy, jak pieczenie okolic intymnych i ich zaczerwienienie. W niektórych przypadkach kobiety odczuwają też dość duży ból, zwłaszcza przy siadaniu czy zmianie pozycji. Wielokrotnie też wraz z upławami obecny jest dość charakterystyczny przykry zapach.

Najczęściej jednak bakteryjne zapalenie pochwy zaczyna się od swędzenia oraz bólu w trakcie oddawania moczu. Podkreślić tez należy, iż zazwyczaj objawy te mogą samoistnie ustąpić, lecz wcale nie oznacza to, że problem zniknął. W szybkim czasie bowiem okazuje się, że wszystko powraca, często ze zdwojoną siłą. Podjęcie odpowiedniego leczenia, już nawet po tygodniu może przynieść ulgę i rozwiązanie problemu. Warto więc udać się do lekarza.

 

Leave a comment: