Bioflawonoidy

Bioflawonoidy robią w ostatnim czasie prawdziwą furorę. Są dużym odkryciem ostatnich lat, sięga po nie coraz więcej osób. I choć związki te odkryte zostały niemal sto lat temu, dopiero dziś wiadomo, jak bardzo są pomocne przy wielu różnych dolegliwościach. Bioflawonoidy mają ogromne właściwości, mające wpływ na stan zdrowia ludzi.

Bioflawonoidy właściwościbioflawonoidyWykorzystuje się je do zapobiegania wielu schorzeniom oraz podaje chorym na różne choroby. Mają zadanie podnoszące odporność organizmu, dlatego można je podawać praktycznie zawsze. Najpowszechniej jednak ich skuteczność wykorzystuje się w przypadku przeziębień oraz najrozmaitszych infekcji. Niewątpliwie jednak prawdziwym odkryciem jest wpływ, jaki bioflawonoidy maja na rozwój chorób serca, miażdżycy, ale także samych nowotworów. W ich przypadku mówienie o samych względach zdrowotnych to za mało.

Bioflawonoidy w kosmetyce

Bioflawonoidy docenili także producenci kosmetyków. Okazało się bowiem, że mogą one dzięki swoim właściwościom wpływać na stan skóry, hamując jej procesy starzenie się oraz pochłaniania promieni UVA i UVB. Wielu chirurgów medycyny estetycznej także korzysta z ich specyficznego działania. Bioflawonoidy jednak najbardziej w ostatnich latach wzbudziły zainteresowanie onkologów. Do dziś prowadzi się badania nad ich wpływem na rozwój nowotworów. W wielu terapiach są one używane już od dłuższego czasu i dają naprawdę zadowalające efekty. Przede wszystkim wymienić należy wpływ na czynniki rakotwórcze. Dzięki bioflawonoidom nie mają one szansy na pełny proces powstania, a przez to rak może zostać w dużym stopniu zahamowany. Sprzyja temu także działanie oczyszczające, jakie dają bioflawonoidy. Wszelkie toksyny i inne zanieczyszczenia nie pozostają dłużej w organizmie, co warunkuje o jego dobrym stanie. Najważniejsze jednak jest to, że już dziś można bioflawonoidy uzupełnić samodzielnie. Wystarczy poprosić w aptece o jeden z wielu dostępnych preparatów zawierających bioflawonoidy, by być bardziej odpowiedzialnym za swoje zdrowie.

Leave a comment: