• Home  / 
  • Choroby
  •  /  Bolące stawy – kolagen na stawy

Bolące stawy – kolagen na stawy

Ból stawów dokuczają wielu z nas, skutecznie obniżając samopoczucie i jakość naszego życia. Często w przypadku bólu od razu sięgamy do apteczki, łykając proszki przeciwbólowe. Nie zawsze jednak odczuwając dolegliwości związane ze stawami powinniśmy sięgać po farmaceutyczne środki przeciwbólowe.

bolące stawyIstnieje wiele sposobów, które pomogą uśmierzyć ból, a tym samym nie spowodują skutków ubocznych. Wbrew szerokiemu przekonaniu, że usztywnienie i nie poruszanie bolącym nas stawem przyniesie ulge, nie jest to prawda. Nieużywany staw sztywnieje, przez co późniejsze jego poruszenie staję się podwójnie bolesne. Warto więc zastosować inne metody uśmieżające, do których należy między innymi masaż. W przypadku bolących stawów, warto podczas masażu używać rozgrzewających preparatów, takich jak nalewki czy też olejki, które samemu można przyrządzić w domowych warunkach i nacierać bolesne miejsca. Bardzo pomocne, w przypadku bolesnych stawów są także kąpiele, które pomoga rozluźnić mięśnie i ścięgna, a dzięki temu ułatwią poruszanie się.

Na rynku dostepnych jest wiele preparatów, które wpływają na poprawę kondycji naszych stawów. Zanim jednak po nie sięgniemy warto skorzystać z naturalnych preparatów, takich jak zioła i olejki, które dodane do kąpieli złagodzą bóle reumatyczne.Skuteczny i polecany w walce z bolącymi stawami jest Biszofit połtawski czy też Hakorośl rozesłana.

Stosować można także ziołowe kompresy, które pomogą uśmierzyć ból i zwiększą ruchomość stawów. Bardzo skuteczny w przypadku problemów z bólami stawowymi jest także kolagen, czyli białko wystepujące najpowszechniej w naszym organizmie, który można przyjmować jako suplement diety. Kolagen pełni funkcję substancji, która spaja elementy komórek, a dzięki temu ułatwia tworzenie się z nich pozostałych narządów i tkanek. Kolagen odpowiada z zapewnienie zdrowia i kondycji takich części naszego organizmu jak kości, ścięgna, skóra, paznokcie , a także włosy. Niedobór kolagenu w organizmie może powodować szereg skutków ubocznych, w tym także bolesne problemy ze stawami. W taknce kostnej znajdują się bowiem włókna kolagenowe zawierające składniki mineralne mające wpływ na budowę kości. Odpowiednia ilośc kolagenu sprawia, że są one prawidłowo ruchome, giętkie i wytrzymałe na uderzenia i wstrząsy. Przyjmowanie suplementów zawierających kolagen bardzo dobrze na cały aparat ruchu. Sprawia, że codzienne obciążenie mięśni, stawów i ścięgien nie powoduje bolesnych problemów, a tym samym poprawia jakość naszego życia.

Więcej na temat stawów dowiesz się na stronie –  Zapalenie stawów

Leave a comment: