• Home  / 
  • Choroby
  •  /  Bóle kręgosłupa – jak skutecznie wyleczyć korzonki

Bóle kręgosłupa – jak skutecznie wyleczyć korzonki

Każdy w życiu nie raz doświadczyć bólu kręgosłupa, nie należy to do przyjemnych sytuacji dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak skutecznie wyleczyć korzonki.

Człowiek jest skazany na to, że aby móc utrzymać się w pozycji pionowej musi ciągle walczyć z siłą ziemskiego przyciągania. Taka sytuacja, choć nie wielu zdaje sobie z tego sprawę wpływa na powstawanie napięć wzdłuż kręgosłupa. Przyciągania ziemskiego zmienić jednak nie jesteśmy w stanie. Możemy za to dbać o nasze plecy tak, aby bóle kręgosłupa pojawiały się jak najrzadziej. Zwykle delikatne bóle kręgosłupa nie są groźne. Wywołane są najczęściej złą postawą, długotrwałym siedzeniem w jednej pozycji, zmęczeniem czy tez nadmiernym obciążeniem podczas ćwiczeń fizycznych. Najbardziej podatna na obciążenie, a tym samym najczęściej bolesna, jest dolna część kręgosłupa, która dźwiga ciężar naszego ciała. W tym wypadku duże znaczenie ma waga. Jeśli mamy nadwagę nasz kręgosłup narażony jest na przeciążenie i wówczas bóle pojawiać się mogą bardzo często. Ludzie z prawidłową wagą ciała w dużo mniejszym stopniu narzekają na bóle w okolicach kręgosłupa. Do przyczyn bólu zaliczyć też można stany zapalne oraz delikatne uszkodzenie kości czy chrząstki. Ból pojawia się też w przypadku uszkodzenia nerwów i mięśni.

<<<<<Kliknij i dowiedz się jak skutecznie wyleczyć korzonki>>>>>>

Przyczyny bólu kręgosłupa

Najczęściej o bólu możemy mówić wtedy, gdy w naszym ciele następuje zbytnie napięcie mięśni spowodowane różnorodnymi przyczynami. Do najczęściej występujących przyczyn takiej sytuacji należą wady postawy, ucisk nerwu wywołany przez narośle kostne czy pogorszenie struktury chrząstek i kości. Napięcie mięśni wywołane może być także zaburzeniami emocjonalnymi i problemami psychicznymi w tym także silnym stresem. Wielu ludzi przeżywających silne sytuacje stresowe narzeka na ból kręgosłupa, sztywnienie partii ciała w okolicach kręgosłupa czy też zablokowanie karku i niemożność wykonywania ruchów. Udział w przewlekłych bólach kręgosłupa mają także osteoporoza i zapalenie stawów.


>>>>>>Kliknij i dowiedz się jak mieć zdrowe stawy<<<<<

Do bardzo często występujących problemów związanych z bólem kręgosłupa jest ból korzonków, fachowo nazywany bólowym zespołem kręgosłupowo – korzeniowym. Ból korzonków spowodowany jest powstaniem stanu zapalnego korzeni nerwowych, które wychodzą z rdzenia kręgowego, a odczuwalny właśnie w okolicach kręgosłupa. Do przyczyn powodujących zapalenie korzonków należy uszkodzenie dysku, czyli krążka między kręgowego. Krążek ten jest amortyzatorem trzonów kręgów kręgosłupa i łączy je ze sobą. Ból wywołany zapaleniem korzonków może występować, jako ostry i bardzo uciążliwy i obejmować górną część pleców wraz z karkiem i stawem barkowym, lub co występuje zdecydowanie częściej, obejmować dolną część pleców razem z pośladkami i kończynami dolnymi.

Jak skutecznie wyleczyć korzonki

Leczenie bólowego zespołu kręgosłupowo – korzeniowego zależy od przyczyny, jaka ból wywołała. Jednak w każdym przypadku niezbędne jest wykonanie badania radiologicznego kręgosłupa, które pozwoli określić możliwe sposoby leczenia. Do bardziej precyzyjnego określenia skali problemu stosuje się badania tomografem komputerowym i rezonansem magnetycznym. Jeśli uszkodzony został krążek międzykręgowy stosuje się przede wszystkim leczenie zachowawcze, bez interwencji chirurgicznej. Jeśli ból jest silny, osoba skarżąca się na jego odczuwanie powinna spędzić kilka dni leżąc i starając się nie wstawać, aby nie obciążać kręgosłupa. Aby pomóc w zmniejszeniu odczuwania bólu pacjent powinien przyjmować leki rozkurczające, rozluźniające mięśnie oraz przeciwbólowe. W zależności od wieku, płci, stopnia bólu, lekarz przepisuje jeden z leków miorelaksujących, które pomogą w skutecznym wyleczeniu korzonków, a następnie najprawdopodobniej zaleci późniejszą fizykoterapię, która jest bardzo ważnym elementem całkowitego wyleczenia.

<<<<<<<<<Sprawdź jak mieć zdrowe stawy<<<<<<<<

Leave a comment: