Ciąża miesiąc po miesiącu

Ciąża miesiąc po miesiącu – Prawidłowa ciąża trwa 38 tygodni. Czasem jednak dzieje się tak, że poród następuje wcześniej lub też później. Jeśli jednak nie ma jakiś niepokojących objawów nie ma się czym martwić. Okres ciąży dzieli się na trzy trymestry, każdy z nich to kolejne trzy miesiące ciąży. Różnią się one od siebie znacznie i w każdym zachodzi do innych zmian.

Ciąża miesiąc po miesiącuCiąża miesiąc po miesiącuCiąża miesiąc po miesiącu – pierwsze miesiące to czas, w którym kobieta przeżywa duże emocje związane z ciążą. Jest to podekscytowanie, niedowierzanie, ale także pewien strach, by wszystko przebiegało prawidłowo. Z czasem kobieta znacznie uspokaja się i zaczyna przygotowywać się mentalnie do bycia matką. Dzieje się to zazwyczaj w okolicach trzeciego – czwartego miesiąca. Najważniejszy dla bezpieczeństwa całej ciąży jest szczególnie miesiąc czwarty. Wiele kobiet kończąc go, oddycha z dużą ulgą, bowiem minął już czas, gdy ciążę można łatwo stracić lub zagrozić zdrowiu dziecka. Jest to także moment, w którym kobieta odczuwa pierwsze ruchy dziecka.

Kolejny miesiąc to okres, w którym ciążę nie tylko już czuć, ale i znacznie widać. Następuje znaczny przyrost wagi oraz następują zmiany w ciele kobiety, będące przygotowaniem jej do porodu. Kolejne miesiące, choć coraz trudniejsze i męczące są momentem, w którym należy szykować się na rozwiązanie. Przyszła matka odczuwa także spokój, obce jej jest jeszcze napięcie i strach przed tym, co ją czeka.

Ciąża miesiąc po miesiącu -Najgorsze są ostatnie dwa miesiące ciąży. Wiele kobiet w ósmym miesiącu przeżywa swojego rodzaju załamanie. Marzy o tym, by poród nastąpił jak najszybciej, czuje się nieatrakcyjna i odczuwa wiele bóli- głównie krzyża, nóg oraz skarży się na problemy z pęcherzem. Ostatnie tygodnie są bardzo nerwowe. Jako, że poród może nastąpić niemal w każdym momencie, kobieta staje się coraz bardziej niecierpliwa, ale także coraz rzadziej wychodzi dalej z domu i śpi niewiele, z obawy, że za chwilę urodzi. Niemniej jednak nawet ze względu na wszystkie męczące objawy, wiele kobiet zgodnie przyznaje, że ciąża to najpiękniejszy czas w ich życiu.

Leave a comment: