• Home  / 
  • Porady
  •  /  Co to jest i jak działa acai berry ?

Co to jest i jak działa acai berry ?

Co to jest acai berry ?

Acai berry są to jagody w ktorych znajdują się  fitosterole, witaminy, pierwiastki, aminokwasy, antyoksydanty, błonnik i nienasycone kwasy tłuszczowe. Taki dobór składników powoduje, że owoce acai działają bardzo wszechstronnie i wspierają nasz organizm na każdym polu. W zasadzie trudno wskazać funkcję życiową, która nie czerpałaby ze wspaniałych właściwości jagód, bo owoce acai wpływają i na ciało, i na umysł człowieka.

Co zyskujemy dzięki jagodą acai?

Ogromnym plusem acai berry 900 jest bardzo wysoka zawartość aminokwasów i białka, bo są to substancje niezwykle ważne dla organizmu. Aminokwasy i białko regulują procesem trawiennym i wspierają produkcję hormonów. Dobre funkcjonowanie tych procesów sprawia, że ciało ma więcej energii i wolniej się męczy.

Wjagodach  wykryto także beta-sitosterol , który wspomaga układ odpornościowy, dzięki czemu jesteśmy lepiej chronieni przed infekcjami i grzybami. Jagody acai są pełne witamin i minerałów, od których zależy ładny i zdrowy wygląd włosów, paznokci i skóry. Włosy stają się dzięki jagodom mocniejsze, skóra zyskuje elastyczność i jędrność, jest także dobrze nawilżona, co chroni ją przed zmarszczkami i przebarwieniami. Jeszcze cenniejszymi składnikami są nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega.

Kwasy te poprawiają funkcjonowanie mózgu i jego zdolność do zapamiętywania, łatwiej się nam koncentrować i skupiać uwagę na ważnych rzeczach. Kwasy omega pozwalają zachować umysł w dobrym stanie do późnego wieku, dlatego są tak ważnym składnikiem codziennej diety. Kwasy omega regulują poziom cholesterolu, eliminując nadmiar tego szkodliwego, ale chroniąc ten potrzebny.

Dla kogo acai berry 900

Jagody acai powinno się więc przyjmować w ramach profilaktyki chorób układu krążenia: miażdżycy, udaru, zakrzepicy. Naczynia krwionośne są dobrze chronione przed uszkodzeniem, przez co cały organizm i wszystkie narządy są idealnie ukrwione i dotlenione. Ciało pracuje wydajniej i wolniej się starzeje. Antocyjaniny i fitosterole to substancje, które mają zbawienny wpływ na tkankę łączną i w ten sposób zapobiegają tworzeniu się zmarszczek. Za najważniejszą zaletę w profilaktyce zdrowotnej uważa się dużą ilość antyoksydantów w jagodach.

Owoce posiadają rekordową liczbę przeciwutleniaczy, stąd tak wielka ich skuteczność w walce w chorobami i starością. Antyoksydanty walczą z wolnymi rodnikami, których z czasem jest w organizmie coraz więcej. Antyoksydanty potrafią wyeliminować z organizmu nadmiar tych szkodliwych cząsteczek. Ciało zaopatrzone w przeciwutleniacze nie męczy się i wciąż ma odpowiedni zapas sił witalnych.

Jagody a odchudzanie

Osoby z nadwagą sięgają po jagody acai ze względu na ich właściwości odchudzające. Przyspieszają przemianę materii i sprawiają, że organizm również po zakończeniu diety pracuje prawidłowo. Ekstrakt z jagód reguluje pracę układu pokarmowego, ułatwia szybkie trawienie i hamuje uczucie głodu. Po tabletkach je się mniej, a więc w organizmie nie odkłada się nadmiar kalorii, bo wszystko wykorzystywane jest w przemianach energetycznych. Co ważne, podczas diety odchudzającej często brakuje niektórych składników odżywczych, ale jagody acai uzupełniają wszystkie te niedobory.

Oczywiście, same jagody acai nie zastąpią wszystkich posiłków, sprawią jednak, że nawet przy niskokalorycznym jadłospisie organizm nie zostanie pozbawiony ważnych składników mineralnych czy witamin. Najczęściej po jagody acai sięgają osoby otyłe, ale preparaty z tych brazylijskich owoców mogą być stosowane również przez osoby z normalną wagą, – sprawdź cenę najlepszego produktu na rynku  ==> acai berry 900 cena <==. Jagody działają wzmacniająco, wiec dla osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia okażą się cennym wsparciem w zachowaniu odpowiedniej dawki energii. Jagody przyjmuje się w postaci tabletek, suszu owocowego albo soków.

Leave a comment: