Dieta cud

Dieta cud – czasem całe życie wiele osób szuka swojej diety cud. Może tak być, że jej się nie znajdzie lub od razu trafi się na taką, która okaże się być skuteczna. Diet jest tak dużo, ile osób, które chcą je stosować. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każda będzie odpowiednia dla wszystkich. U niektórych osób diety mające za zadanie odchudzenie, mogą zadziałać wprost przeciwnie. Powiedzmy sobie szczerze: nie ma jednej diety cud.

Dieta cud

dieta cudNie warto tracić czasu na jej szukanie. I choć wielu osobom wydaje się, że udało im się taka dietę znaleźć, bo w dość krótkim czasie zrzucili dużo zbędnych kilogramów, to szybko okazuje się, że w takim samym tempie mogą je odzyskać. Diety cud nie ma, jest tylko dobre odżywianie się. Wszelkie dywagacje na ten temat mają tylko sens, gdy dieta opracowana jest w zgodzie z naszą naturą i predyspozycjami konkretnego organizmu. Każde zbytnie przyśpieszenie w zrzucaniu kilogramów, może bowiem odbić się na zdrowiu i to czasem w stopniu bardzo niebezpiecznym. Odchudzać się trzeba z głową.

Najlepiej więc udać się do dietetyka, który po dokładnych badaniach opracuje dla nas właściwy jadłospis. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wykluczenie z jadłospisu poszczególnych dań i produktów spożywczych, to czasem za mało. W diecie nie powinno chodzić o to, by być stale głodnym, lecz jeść zdrowe i odpowiednio zbilansowane posiłki. Tylko wówczas można liczyć na stopniowy spadek wagi. Obietnice popularnych diet cud, że w ciągu tygodnia zrzuci się określoną ilość kilogramów, należy włożyć między bajki. Owszem czasem może tak się zdarzyć, że trzymając się ściśle jakiejś diety, zrzuci się nadwagę w szybkim czasie. W odchudzaniu ważne jest, jednak to, by ją utrzymać. Niestety zazwyczaj dzieje się tak, że dieta cud pomaga szybko pozbyć się tłuszczyku, lecz po krótkim czasie kilogramów przybywa nawet dwa razy więcej, niż było. Dietą cud będzie więc ta, która umożliwi tracenie nadwagi, ale nie będzie to zbyt drastyczny spadek. Tylko to gwarantuje sukces w odchudzaniu.

Leave a comment: