Dieta dukana a alkohol

Dieta dukana a alkohol – wiele osób będących na diecie doktora Dukana pyta jak to jest z piciem alkoholu. Czasem bowiem zdarza się tak, że dieta trwa miesiącami, a w tym czasie zdarzają się różne imprezy typu urodziny, imieniny czy inne okazje rodzinne, w trakcie których podawane są mocniejsze trunki. Decydując się jednak na dietę Dukana należy ściśle przestrzegać zasad, jakie one narzuca. Tak więc trzeba sobie jasno powiedzieć: alkohol w trakcie trwania diety jest zakazany!

Dieta dukana a alkoholDieta dukana a alkoholPodkreślić przy tym trzeba, że bez względu jaka to dieta, zawsze należy wystrzegać się tego typu napoi. Jest to o tyle istotne, że napoje alkoholowe to produkty, które posiadają tzw. puste kalorie, a więc są kompletnie zbędne, a wręcz szkodzące efektom, które już się uzyskało. Dodatkowo wiele alkoholi ma na nasz organizm jeszcze jeden wpływ. Otóż działa w sposób wzmagający apetyt, a przecież nie o to chodzi, gdy się ktoś odchudza. Oczywiście nie można odnosić tego do wypicia lampki czerwonego wina, oczywiście niesłodkiego. To nie jest w jakikolwiek szkodliwe, trzeba jednak mieć na względzie to, że walka z nadwagą może nie być tak skuteczna, jak wcześniej.


Dieta Dukana a alkohol: Przede wszystkim należy podkreślić to, jak bardzo szkodliwy wpływ na efekt odchudzający może mieć picie alkoholu zwłaszcza w pierwszej i drugiej fazie.  To właśnie te dwa etapy są decydującymi o tym, jak wiele zbędnych kilogramów uda się zrzucić i w jakim czasie to nastąpi.  Odejście od zasady dukana i picie alkoholu, nawet sporadycznie i w małych ilościach, może ten czas znacznie wydłużyć, a także przyczynić się do zaistnienia efektu jo-jo. Nie ma więc po co ryzykować. Na czas stosowania diety Dukana należy więc zrezygnować z picia napojów wyskokowych, a skoncentrować się raczej na niegazowanej wodzie mineralnej i innych polecanych płynach. Jak widzisz dieta Dukana a alkohol nie idą razem w parze.

Leave a comment: