Dieta dukana faza 2

Dieta dukana faza 2 to tak zwana faza naprzemienna. Polega ona na tym, że zamiennie stosuje się różne zasady odżywiania. W żadnym wypadku nie odchodzą na bok reguły poznane w pierwszym etapie odchudzania. 2   faza diety dukana opiera się bowiem na tym, że przez pięć dni stosuje się sposób odżywiania znany z pierwszej fazy, sprawdź tutaj – Przepisy dieta dukana faza uderzeniowa , a następnie przez kolejne pięć dni do jadłospisu wprowadza się warzywa.

Dieta dukana faza 2Dieta dukana faza 2 – w tej  fazie nie ma potrzeby radykalnie zmieniać nabytych już w pierwszym etapie odchudzania nawyków żywieniowych. Wystarczy, że wypróbowane już dania zostaną wzbogacone o warzywa i owoce. Najbardziej polecanymi są zwłaszcza pomidory, ale też sałata, szparagi i ogórki. Dobrze także, gdy w diecie miejsce swoje znajdą grzyby. Po pięciu dniach tak urozmaiconego odżywiania należy jednak powrócić do diety wyłącznie opierającej się na białkach.

Dieta dukana faza 2 zasady

Dieta dukana faza 2 zasadyNajważniejsze w drugiej fazie jest także to, że trwa ona tak długo, jak jest to potrzebne. W zależności od osiągnięcia spodziewanej wagi, czas w jakim będzie się stosować fazę naprzemienną, będzie różny. Czasem nawet osiągnięcie wymarzonej wagi może trwać wiele tygodni, przez ten okres należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń drugiej fazy diety Dukana. Pamiętać przy tym trzeba także to, że nie ma absolutnej dowolności, co do warzyw, jakie można spożywać. Bezwzględnie należy odstawić ziemniaki, a także ryż oraz warzywa strączkowe. Ich jedzenie w fazie naprzemiennej jest zakazane.

Oczywiście do przygotowywania potraw należy stosować się do reguł, jakie obowiązywały w fazie uderzeniowej – dieta dukana zasady. Nie można więc smażyć na oleju, maśle itp oraz spożywać produkty pozbawione lub też zawierające minimalną ilość tłuszczu.  Zawsze też wypijać należy duże ilości niegazowanej wody oraz jeść tylko wówczas, gdy czuje się głód. Pamiętaj że dieta dukana faza 2 trwa tak długo aż osiągniemy ustawiony cel wagowy i wtedy przechodzimy do fazy trzeciej.

Leave a comment: