• Home  / 
  • Diety
  •  /  Dieta dukana faza uderzeniowa

Dieta dukana faza uderzeniowa

Dieta dukana faza uderzeniowaDieta dukana faza uderzeniowa  – problem z nadwagą to dla wielu osób naprawdę poważny kłopot. Niestety większość diet nie daje zadowalających efektów. Do momentu aż trafi się na dietę dr. Dukana. Ci, którzy już ją wypróbowali są rzeczywiście nią oczarowani. Okazuje się bowiem, że jest ona niezwykle efektywna, a do tego nie potrzeba w to wkładać większego wysiłku czy też czynić żadnych poświęceń. Wystarczy jedynie zastosować się do zasad, a na pewno zbędne kilogramy odejdą w zapomnienie.

Dieta dukana faza uderzeniowaNajpopularniejsze są te przepisy, które w swoim składzie mają dużo białka. Dobrze jest skorzystać z polecanych diet, które proponują jadłospis na cały tydzień. Ważne jest to, by szczególnie dużo jeść ryb i mięsa. Polecany jest przede wszystkim drób. Do woli więc można przyrządzać kurczaka, indyka, ale też wędliny drobiowe.

Dieta dukana faza uderzeniowa powinna być także bogata w  wszelkiego rodzaju nabiał. Zaleca się więc wprowadzenie twarogu, serków,  jogurtów i jajek. Pierwsza faza tej diety to właśnie skupienie się na chudym mięsie. A jako, że jest to faza, które trwa około pięciu- dziesięciu dni, nie powinno być żadnego problemu z dostosowaniem menu do własnych wymagań i upodobań. Przede wszystkim jednak skupić się należy na tym, by spożywane mięso było chude.

Dieta dukana faza uderzeniowa dodatkowe wskazówki

W menu mogą przy tym także znaleźć się owoce morza.  Ważne jednak jest też to, by z mięsa przed upieczeniem zawsze ściągać skórkę, jako źródło zbędnego tłuszczu. Oczywiście wszystkie potrawy można dowolnie przyprawiać. W diecie Dukana duże znaczenie ma także wykorzystanie ziół i picie dużych ilości wody, w tym kawy i herbaty, także ziołowej. Wszystko to ma na celu przygotowanie organizmu do dalszych etapów diety. Jak widzisz dieta dukana faza uderzeniowa nie jest taka rygorystyczna i każdy jest w stanie ją przetrwać.

Leave a comment: