• Home  / 
  • Diety
  •  /  Dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa

Dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa

Dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa – fazę uderzeniową w diecie doktora Dukana stosuje się od 5 do 10 dni. Wszystko zależy od tego, jak dużo chce się zrzucić kilogramów. Im więcej, tym dłużej ją stosujemy. Faza uderzeniowa najlepiej, gdy jest dokładnie zaplanowana. Dobrze więc jest zrobić sobie szczegółowy jadłospis, co się będzie jadło w konkretne dni. Warto jest również skorzystać z wypróbowanych jadłospisów, lekko je modyfikując pod własne upodobania.

Dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa


Dieta dukana jadłospis faza uderzeniowaDieta dukana jadłospis faza uderzeniowa – trzeba także pamiętać, by tak podzielić posiłki, by nie być głodnym między nimi. Najważniejszy zawsze powinien być obiad. To w jego porze należy zjeść najwięcej. Najmniej natomiast na kolację. Śniadania powinny składać się z nabiału. Dobrze więc jest zjeść twarożek, serek wiejski ziarnisty, omlet lub też wypić jogurt z otrębami. Można także zjeść kilka plasterków wędliny drobiowej. Oczywiście można też przygotować o wiele bardziej wymyślne potrawy, jak choćby pasty kanapkowe czy własne wypiekane bułeczki. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu i wyobraźni. Drugie śniadanie powinno wyglądać podobnie, jak pierwsze. Na obiad możemy zjeść już trochę więcej. Przepisów na przygotowanie pysznego zdrowego posiłku z piersi kurczaka, ryb, owoców morza, podrobów czy indyka jest naprawdę sporo.

Dieta dukana jadłospis faza uderzeniowa – dodatkowe wskazówki

Istotne jest jednak to, by zawsze przygotowywać je ściśle według zasad ustanowionych przez doktora Dukana. W pierwszej fazie należy szczególnie wystrzegać się wszelkich warzyw i owoców, co często jest zapominane, a jest to poważnym błędem. Zamiast nich można jednak dowolnie przyprawiać posiłki rożnymi przyprawami i aromatami, a dzięki temu przygotowane dania będą miały wspaniały smak. Na kolacje w fazie uderzeniowej zjadać należy najmniej. Oczywiście jeśli w ciągu dnia jedliśmy mało, można sobie pozwolić na nieco więcej, lecz dobrze jest przestrzegać jadłospisu tak, by kolacja była lekka. Dobrze więc wypić kefir lub jogurt. Zawsze jednak trzeba pamiętać o tym, by w codziennym menu znalazło się odpowiednio dużo płynów.

Leave a comment: