• Home  / 
  • Diety
  •  /  Dieta dukana opinie lekarzy

Dieta dukana opinie lekarzy

Dieta dukana opinie lekarzy – dieta ta to bardzo specyficzny sposób zrzucania zbędnych kilogramów. Jest ona ściśle określona i ma jasno wytyczne zasady. Jednak jako, że wymaga odrzucenia pewnych produktów zwłaszcza w pierwszym etapie, pojawiają się wątpliwości odnośnie tego, czy rzeczywiście jest ona zdrowa dla naszego organizmu. Opinie co do tego są raczej sprzeczne.

Dieta dukana opinie lekarzyNajlepiej więc jest zapoznać się z – dieta dukana opinie lekarzy.  Pierwszą i zasadniczą kwestią jest to, że dieta ta została opracowana przez znanego na całym świecie doktora Pierra Dukana. Już to stanowi pewną odmianę od innych diet. Ta bowiem opiera się na dużej wiedzy medycznej, można więc mieć do niej więcej zaufania. Oczywiście rekomendacja znanego lekarza wcale nie oznacza, że wszyscy z branży medycznej wypowiadają się o niej pochlebnie. Jak we wszystkim i tu zdania są podzielone.

Opinie na temat diety dukana

Dieta dukana opinie lekarzy Lekarze, którzy polecają ten sposób odchudzania podkreślają jednak dwie zasadnicze jej zalety. Po pierwsze dieta Dukana pozwala zrzucać kilogramy nie tracąc przy tym mięsni, a jedynie sam tłuszcz. Drugą zaletą jest to, że przy prawidłowym jej stosowaniu ubywa kilogramów z miejsc, które mają go najwięcej, a więc  przede wszystkim z bioder , brzucha i ud. Zdarzają się jednak też takie uwagi, że dieta ta powinna być stosowana jedynie przez osoby, które borykają się ze znaczną nadwagą, wręcz otyłością. Ci, którzy chcieliby tylko minimalnie schudnąć nie powinni po nią sięgać lub robić to dopiero wówczas, gdy inne sposoby zawodzą. Wielu lekarzy ostrzega także przed stosowaniem diety Dukana tych, które prowadzą aktywny tryb życia. Szczególnie sportowcy powinny się jej wystrzegać, czasem bowiem może być to dla nich prawdziwym zagrożeniem.

Dieta dukana opinie lekarzy – dobrym sposobem może być konsultacja z twoim lekarzem rodzinnym i spytać się co on sądzi o tej diecie.

Leave a comment: