• Home  / 
  • Diety
  •  /  Dieta dukana przepisy faza 1

Dieta dukana przepisy faza 1

Dieta dukana przepisy faza 1 – rozpoczęcie diety Dukana nie jest wcale nieprzyjemne. Wręcz przeciwnie, przepisy diety dukana w pierwszej fazie można uznać za prawdziwą ucztę. Pod warunkiem, że dobierze się do siebie ulubione dania. Bo dieta nie musi oznaczać poświęcenia i jedzenia tego, co nie smakuje. Tu jest wręcz przeciwnie. W pierwszym etapie zwłaszcza miłośnicy drobiu i ryb będą szczególnie pocieszeni. Bo to właśnie to stanowi podstawę tej diety.

Dieta dukana przepisy faza 1

Dieta dukana przepisy faza 1Dania mogą być tak różne jak duża jest nasza wyobraźnia. Bo czy ktoś myślał wcześniej, że w diecie można podać choćby zapiekankę rybną w sosie jogurtowym w nucie czosnkowej? Możliwości jest tu naprawdę cały ogrom. By przygotować tak pyszne danie, przede wszystkim potrzebne będą ryby. W diecie Dukana jest obojętne jakie one będą- chude czy tłuste- wybór zależy od nas. Dodatkowo musimy mieć jogurt, najlepiej ten z niską zawartości tłuszczu oraz dwa jajka i przyprawy, w tym czosnek. Wszystko jest niezwykle proste w wykonania.

Dieta dukana przepisy faza 1 wykonanie

Rozmrożone filety ryb układamy w naczyniu żaroodpornym. Resztę składników mieszamy razem w miseczce, po czym przygotowanym sosem polewamy rybę. Teraz wystarczy tylko rozgrzać piekarnik do 190° i włożyć tam nasze danie na około 40 minut. Danie, jak widać przygotowuje się naprawdę bardzo szybko, a do tego smakuje wyśmienicie. Z pewnością więc stanie się potrawą, którą chętnie będzie się przyrządzać nawet, gdy przepisy diety Dukana nie będą już nas obowiązywać. Trzeba jednak pamiętać, by będąc w pierwszej fazie, nie dodawać do potrawy żadnych warzyw. Zapewne smak zrobiłby się bardziej wyraźny, lecz pierwsza faza wyklucza wszelkie warzywa, a skupia się jedynie na mięsie i rybach.  Danie to jednak samo w sobie smakuje, jak z najlepszej restauracji, a prężcież jest tak proste w wykonaniu.


Dieta dukana przepisy faza 1 -więcej przepisów opisujących fazę uderzeniową znajdziesz w innych naszych artykułach.

Leave a comment: