• Home  / 
  • Diety
  •  /  Dieta dukana przepisy faza uderzeniowa

Dieta dukana przepisy faza uderzeniowa

Dieta dukana przepisy faza uderzeniowa – Faza uderzeniowa wcale nie musi nam się kojarzyć z mdłym i niesmacznym jedzeniem. To, że jest wiele ograniczeń, głównie w stosunku do warzyw i owoców, nie oznacza, że nie można przyrządzić potrawy, która rzeczywiście będzie smaczna i inna od pozostałych.

Dieta dukana przepisy faza uderzeniowaDieta dukana przepisy faza uderzeniowaDieta dukana przepisy faza uderzeniowa – dobry przykładem bez wątpienia może być kurczak na sposób indyjski. Do jego przygotowania potrzeba jednego fileta z kurczaka, kubek naturalnego jogurtu- najlepiej odtłuszczonego, do 2 łyżeczek koncentratu pomidorowego, czosnek, imbir, cayenne, curry i czarnuszkę. Sposób wykonania potrawy jest niebywale prosty: kurczaka wystarczy pokroić w kostkę i zalać jogurtem, a następnie zagotować.

Po zagotowaniu do dania stopniowo należy dodawać kolejne przyprawy, na samym końcu zaś przecier pomidorowy. Oczywiście przyprawy, jakie zastosujemy mogą być inne. W zależności od własnych upodobań można zastosować też cynamon czy kolendrę. Tak przygotowane danie zaleca się gotować przez około 20-30 minut, tak by mięso było miękkie, ale jednocześnie nie wyschło za bardzo.

Dieta dukana przepisy faza uderzeniowa – soczysty kurczak

Soczyste kawałki piersi z kurczaka są bowiem nie tylko dużo bardziej smaczniejsze, ale i dostarczają więcej dobroczynnych składników do organizmu. Co ciekawe, potrawa ta może być spożywana także na zimno, jest więc doskonała na każdą porę roku, czy ciepło czy zimno. Zawsze także można ją zapakować i wziąć ze sobą do pracy czy szkoły. Jak więc widać kurczaka na sposób indyjski zjeść można w każdej formie, nawet gdy został przygotowany dużo wcześniej i nie ma możliwości jego podgrzania. Dzięki temu też spożywany może być w porze obiadowej, ale także na kolację. Dodać trzeba, że potrawa ta jest niezwykle smakowita i daje szerokie pole do zmian i modyfikacji pod katem własnych smaków i ulubionych aromatów.

Dieta dukana przepisy faza uderzeniowa – inne przepisy jeśli chodzi o fazę uderzeniową znajdziesz w innych artykułach na naszej stronie.

Leave a comment: