Dieta dukana wady

Dieta dukana wady – o tej metodzie odchudzania  zwaną także  dietą białkową wciąż sporo się mówi. Wraz jednak z jej coraz głębszym poznawaniem, coraz więcej osób odkrywa w niej również wady. Oczywiście nie można było wykluczyć tego, że nie dla każdego dieta ta będzie idealna. Niemniej jednak pomimo tego, że nie zawsze spadek kilogramów przy pomocy takich zasad jest bezpieczny dla zdrowia i tak wciąż przybywa zwolenników tego francuskiego doktora.

 

Dieta Dukana wady

dieta dukana wadyDieta dukana wady – pierwszym poważnym zastrzeżeniem było wskazanie na zbyt duże przyjmowanie białka. Tak wielkie jego ilości nie mogą bowiem nie wywołać określonych zachowań naszego organizmu. Przede wszystkim okazuje się, że białko może poważnie obciążać wątrobę oraz zakwaszać organizm. Jako, że to właśnie białko jest dostarczane w największych ilościach, organizm musi z niego produkować niezbędną energię.

Naukowcy ostrzegają także, by osoby mające problemy z nerkami poważnie zastanowiły się nad stosowaniem tej formy odchudzania  jaką jest dieta Dukana. Może bowiem się okazać, że wraz ze spadkiem kilogramów również i ten narząd straci, gdyż brak pewnych wartości będzie musiał sobie wytworzyć dodatkową pracą. Mówi się więc coraz częściej o tym, by mocno przemyśleć to, czy nasz organizm jest gotowy na tak restrykcyjne przepisy i czy chudnąc nie sprawimy sobie więcej krzywdy niż dobrego.

Dieta dukana wady i konsekwencje

Niestety większość osób z nadwagą tak bardzo chce się jej pozbyć, że nie zdaje sobie z tego sprawy. Aż do momentu, gdy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Pierwszą oznaką, jaką się zaobserwuje mogą być uporczywe zaparcia. Jest to wówczas znak, że doszło do poważnych zaburzeń w organizmie, na co wpływ miało właśnie nadmierne spożywanie białka. Zanim więc rozpocznie się odchudzanie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czy nie jest to zbyt duże obciążenie dla naszego organizmu.

Leave a comment: