• Home  / 
  • Diety
  •  /  Dieta wysokobiałkowa jadłospis

Dieta wysokobiałkowa jadłospis

Dieta wysokobiałkowa jadłospis – zarówno dietetycy, jak i osoby, które wypróbowały już wielu diet, szczególnie polecają dietę wysokobiałkową. Uważana ona jest za niezwykle efektywną, która może dawać naprawdę zdumiewające rezultaty, nawet u tych, którzy nie wierzą w skuteczną walkę z kilogramami. Jak w każdej diecie i tu potrzebna jest przede wszystkim konsekwencja i cierpliwość.

Dieta wysokobiałkowa jadłospis

Dieta wysokobiałkowa jadłospis – najlepiej jest na samym początku opracować sobie dokładny jadłospis, by wiedzieć co i kiedy jeść, by było to zgodne z wytycznymi diety. Jadłospis taki musi składać się z tradycyjnych posiłków- śniadania, drugiego śniadania, obiadu i kolacji, przy czym najwięcej kalorii powinnyśmy przyjmować w porze obiadu. Najmniej zaś zjeść powinno się na kolację, choć to i tak nie ma takiego znaczenia jeśli kolacja składa się z samych białek.

Dieta wysokobiałkowa jadłospis – kilka wskazówek

Dieta wysokobiałkowa jadłospisStandardowo powinno to wyglądać tak, by w porze śniadania zjadać dania przygotowane z nabiału – np. różne serki, kefiry, jogurty. Drugie śniadanie również powinno opierać się na tej zasadzie. Na obiad można już sobie pozwolić na znacznie więcej. Najwłaściwsze będzie przygotowanie go z chudego mięsa lub ryb. Najlepsze więc będą piersi z kurczaka, filety rybne, ale także żołądki czy wątróbki drobiowe. Oczywiście za każdym razem ważne jest dodanie do obiadu warzyw- mogą to być brokuły, szpinak, marchew, seler, fasolka, niemal wszystko na co tylko mamy ochotę. Kolacja natomiast jako ostatni posiłek powinna być lekka i zdrowa. Najlepiej więc zjeść sałatkę z warzyw lub owoców albo kubek naturalnego jogurtu z otrębami.


Dieta wysokobiałkowa jadłospis -szczególną uwagę należy zwrócić także na to, czym się popija potrawy zjadane w ciągu dnia. Jest to niemniej ważne, niż same posiłki. Dieta wysokobiałkowa musi bowiem być połączona z dość dużą ilością przyjmowanych płynów. Najważniejsza w tym jest niegazowana woda mineralna. Należy ją pić codziennie.

Leave a comment: