• Home  / 
  • Porady
  •  /  Domowe sposoby na kaszel – co jest dobre na kaszel?

Domowe sposoby na kaszel – co jest dobre na kaszel?

Kaszel kaszlowi nierówny. Inaczej będzie leczony ten dziecięcy, a inaczej ten dokuczający dorosłym. Od wielu lat znane są  domowe sposoby na kaszel który jest męczącą przypadłość.Każdy pewnie nie raz miał kaszel czasem suchy innym razem mokry i odrywający się.

Domowe sposoby na kaszeldomowe sposoby na kaszelGdy kaszel nie trwa zbyt długo warto sięgnąć po takie domowe  sposoby, jak miód i mleko, czosnek czy wyciąg z cebuli.Wszystkie te domowe sposoby na kaszel są dobrze znane naszym mamą i babcią więc nie ma co się w nie zagłębiać wystarczy spytać babci. W przypadku jednak gdy kasze jest obecny od dłuższego czasu, sama natura nie zawsze okaże się być pomocna. Wizyta u lekarza, a przynajmniej w aptece będzie więc wskazana. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym sprzedaż preparatów na kaszel i przeziębienie jest wzmożona. Czasem wystarczy zwykły syrop lub tabletki do ssania. Niekiedy jednak nie obejdzie się bez antybiotyków. Warto jednak zdać sobie sprawę, że sięganie po antybiotyk powinno być ostatecznością. Nie warto przyzwyczajać organizmu do takich środków, gdy nie ma poważnego powodu.

Sposoby na kaszel

Zwykły kaszel można zwalczyć wieloma innymi lekami, nie koniecznie antybiotykami. Dotyczy to szczególnie dzieci, które powinny się ich wystrzegać jak najdłużej. Dobre na kaszel dla małych dzieci z pewnością więc będą bańki, ale też inhalacje i parówki. Dorosłym jednak nie zawsze może to pomóc. Wielu z nich męczy uporczywy kaszel z powodu ciągłego przebywania w pomieszczeniach klimatyzowanych. Ważne jest więc, długie wietrzenie miejsca, w którym spędzamy czas. Należy także uwierzyć w wielką rolę tzw. gimnastyki oddechowej, która pomaga udrożnić oskrzela i oczyścić je z zalegającej wydzieliny.  Zapewnia to także właściwą wentylację i pracę płuc. Gimnastyka taka najlepiej, gdy jest wykonywana na świeżym powietrzu. Z pewnością praca ta pomoże zapanować nad kaszlem i zapobiegnie jego ponownemu się pojawianiu. Ustrzeże więc także, przed przyjmowaniem kolejnych leków, niebędących bez wpływu na pracę całego organizmu. Warto także przebadać się na wypadek, czy nie jest się alergikiem i kaszel nie wynika właśnie z tego powodu.

Leave a comment: