• Home  / 
  • Porady
  •  /  Domowe sposoby na katar – co na katar

Domowe sposoby na katar – co na katar

Domowe sposoby na katar, co na katar – Mówi się, że nieleczony katar trwa siedem dni, a leczony tydzień. Wynika więc z tego, że po prostu trzeba przeczekać aż sam minie. Jak się jednak okazuje jest to powiedzenie dość stare i już raczej mało odnosi się do prawdy. Dziś na rynku dostępnych jest naprawdę wiele skutecznych środków na katar. Warto także uciec się do znanych  i od lat stosowane  domowe sposoby na katar.

Domowe sposoby na katar


domowe sposoby na katarCo na katar – jednym z takich sposobów na katar  jest parówka z wody z dodatkiem paru kropli amolu. Zastosowanie takiej kuracji kilka razy dziennie powinno dać natychmiastowe odczucie ulgi. Wielu korzysta także z dobroczynnych właściwości, jakie daje herbata z majeranku, ale także napar z lipy lub czarnego bzu. Przydadzą się także różne aromatyczne olejki, które szybko udrożnią drogi oddechowe.

Jeśli używamy domowe sposoby  na katar to nie bez znaczenia jest także to, w jakim pomieszczeniu przebywamy. Szczególnie, gdy jest czas grzania w kominkach lub kaloryferach, ważne jest by dodatkowo nawilżać powietrze. Niezastąpiony w tym celu będzie także olejek sosnowy lub eukaliptusowy. Rozchodzący się po mieszkaniu zapach, znacznie ułatwi oddychanie. Gdy jednak nie ma takiej możliwości, dobrze jest sięgnąć po krople lub spraye przeznaczone do zwalczania uciążliwego kataru. Pamiętać jednak trzeba, by nie używać ich w zbyt dużych ilościach, bowiem zamiast zlikwidować katar, jeszcze bardziej go nasilą. Dlatego ważne jest by absolutnie przestrzegać zaleceń zawartych w ulotkach.

Co na katar

Jeśli katar trwa zbyt długo, konieczna będzie wizyta u lekarza, który zaleci kurację antybiotykami. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że katar to tak naprawdę dopiero początek. I jeśli w porę go nie wyleczymy, mogą pojawić się kolejne symptomy przeziębienia, jak choćby kaszel( sprawdź także – domowe sposoby na kaszel ) i gorączka. Wówczas zastosować należy już silniejsze środki, jak choćby Aspirynę, Fervex, Gripex lub dostępny już  tylko na receptę Bioparox. Zanim to jednak nastąpi zastosuj najpierw domowe sposoby na katar.

“SZTUKA BYCIA ZDROWYM” – kliknij tutaj

Leave a comment: