• Home  / 
  • Porady
  •  /  Domowe sposoby na przeczyszczenie

Domowe sposoby na przeczyszczenie

 

[SneakyAffiliate sneakyaffiliateurl=”http%3A//www.mapazdrowia.pl/go/225%2Cblog/naturalne-oczyszczanie/” sneakyaffiliatecookiexpdays=”1″ sneakyaffiliatesplash=”Are%20you%20sure%20you%20want%20to%20leave%20before%20you%20checkout%20our%20special%20sale%3F” ] [/SneakyAffiliate]

Domowe sposoby na przeczyszczenie – Zaparcia to bardzo dokuczliwy problem, który dotyka coraz więcej osób. Związane jest to przede wszystkim z niewłaściwym odżywianiem się. Gdyby dieta były pełnowartościowa, problemy te zapewne omijały by większość cierpiących na te przykrą dolegliwość. Niestety tak się dzieje, że rozwiązując problem, zamiast zmienić nawyki żywieniowe sięga się po silne środki przeczyszczające. A przecież one powinny być raczej ostatecznością.

Domowe sposoby na przeczyszczeniedomowe sposoby na przeczyszczeniaDomowych sposobów na przeczyszczenie są znane od wieków już nasze babki z nich korzystały, było by grzechem z nich nie korzystać. Poza wspomnianym odpowiednim menu ( sprawdź – zaparcia dieta), które jest najlepszą metodą, można także zastosować zioła, w tym koper włoski, miętę i rumianek. Wiele takich mieszanek można kupić w aptekach i sklepach zielarskich. Ważne jednak by były one naturalne, bez jakichkolwiek sztucznych składników, do których organizm zbyt szybko się przyzwyczaja, a w konsekwencji jelita przestają pracować w sposób prawidłowy.

Domowe sposoby na przeczyszczenie – inne metody

Inne domowe sposoby  na przeczyszczenie są także poranne wypicie kawy i zjedzenie jogurtu. Taka mieszanka jest skuteczna niemal natychmiast. Wiele osób poleca także jedzenie suszonych śliwek, naturalnego błonnika czy też picie zielonej herbaty. Są też takie opinie, że na zaparcia najlepszy jest burak, kiszona kapusta czy surowa marchewka.  Znane są także różne mieszanki przygotowywane w domu choćby ze spirytusu i cytryny, czy wody z miodem na czczo. Poleca się także otręby oraz len zalany wrzątkiem.

Domowe sposoby na przeczyszczenie można znaleźć wszędzie i jest ich naprawdę dużo. Ważne jednak jest to, by zmienić odżywianie się. Zrezygnować z produktów, które ą niezdrowe i powodują dokuczliwe zaparcia. W przeciwnym wypadku problemy z wypróżnianiem się będą regularnie powracać, a ich pokonanie będzie coraz trudniejsze. Odżywiając się prawidłowo i stosując domowe sposoby na przeczyszczenie nie będziemy musieć sięgać po żadne dodatkowe środki przeczyszczające.

1 comment

Leave a comment: