• Home  / 
  • Porady
  •  /  Domowe sposoby na wypadanie włosów

Domowe sposoby na wypadanie włosów

Domowe sposoby na wypadanie włosów – Problem wypadania włosów dotyka  kobiet jak i mężczyzn. Jednak co może okazać się dziwne ale kobiety ze względu na prace konkretnych hormonów są na to narażone znacznie częściej, niż mężczyźni. Z pewnością przyczynia się do tego także fakt, iż włosy kobiet wielokrotnie więcej poddawane są wszelkim zabiegom koloryzacji i modelowania. A to ma przecież ogromny wpływ na strukturę włosa.  Nie zawsze jednak trzeba od razu wypadanie włosów wiązać z ich niszczeniem. W wielu przypadkach nie jest to kompletnie zależne od nas. By jednak temu zaradzić można stosować różne dostępne metody.

Domowe sposoby na wypadanie włosówDomowe sposoby na wypadanie włosówDomowe sposoby na wypadanie włosów – wiele kobiet, gdy zauważą, że wypada im zbyt dużo włosów sięga od razu po środki dostępne w aptece. Są to głównie różne suplementy, które mają za zadanie uzupełnić braki witamin i minerałów. Niemniej jednak o wiele bardziej skuteczne, a z pewnością zdrowsze dla organizmu są domowe sposoby na wypadanie włosów. Jest ich naprawdę dużo i warto z nich skorzystać. Warto przede wszystkim sięgnąć po dobroczynną moc ziół.

Domowe sposoby na wypadanie włosów – zioła

Najlepsze są te mieszanki, które w swoim składzie posiadają krzemionkę, skrzyp polny, czy pokrzywę. Mają ona właściwości pobudzające i kojące. Dzięki temu skóra głowy zachowa odpowiednie krążenie i nawilżenie. Dla właściwego działania wystarczy zwykłe płukanie włosów naparami z tych ziół. Pomocna okazać się także może samodzielnie wykonana maseczka z miodu, cynamonu czy cytryny. Przepisy na ich zrobienie znaleźć można praktycznie w każdym czasopiśmie dla kobiet lub na różnych portalach internetowych.

Domowe sposoby na wypadanie włosów – Wspaniałe działanie ma także wcieranie nafty kosmetycznej, która poza zapobieganiem wypadaniu włosom ma szereg innych wspaniałych właściwości.  Na pewno pomocna będzie także odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce, najlepiej surowe. Jeśli to nie pomoże warto jest zrobić podstawowe badania, ponieważ przyczyną problemu może być jakaś choroba.

Jak w 90 dni pokonałem raka? – kliknij tutaj

Leave a comment: