Domowe sposoby na wzdęcia

domowe sposoby na wzdęcia

Domowe sposoby na wzdęcia – wzdęcia to nie tylko zwykła dolegliwość z przejedzenia się, mogą to być także sygnały, że dzieje się coś niepokojącego z naszym zdrowiem, szczególnie z przewodem pokarmowym. Zazwyczaj, jednak ich przyczyna jest dość błaha i łatwo im zapobiec.

[SneakyAffiliate sneakyaffiliateurl=”http%3A//www.mapazdrowia.pl/go/225%2Cblog/naturalne-oczyszczanie/” sneakyaffiliatecookiexpdays=”1″ sneakyaffiliatesplash=”Are%20you%20sure%20you%20want%20to%20leave%20before%20you%20checkout%20our%20special%20sale%3F” ] [/SneakyAffiliate]

Domowe sposoby na wzdęcia

domowe sposoby na wzdęciaPrzede wszystkim należy unikać pewnych niezdrowych pokarmów, które są czynnikiem je wywołującym. W szczególności są to takie produkty, jak słodycze, głównie czekolada, napoje gazowane, ale też cebula, świeże pieczywo, czy orzechy i suszone owoce. Najbardziej efektywny dla zapobiegania krępującym wzdęciom, a często także występującym przy tym gazom, jest krótki spacer. Ważne jednak jest to, by odbywał się on w dość szybkim tempie. Zastosować także można czerwoną herbatę lub napar z mięty czy kopru włoskiego. Wielu specjalistów poleca także ćwiczenia, szczególnie pilates i jogę, które mają za zadanie rozluźnienie mięsni, a to z kolei wpłynie na zlikwidowanie wzdęć. Warto przy tym wszystkim zastanowić się też nad tym, jak bardzo sami przyczyniamy się do powstawania wzdęć.

Domowe sposoby na wzdęcia – kilka wskazówek

Domowe sposoby na wzdęcia – tryb naszego życia ma tu bardzo duży wpływ na wzdęcia. Poza wyrzuceniem szkodzących produktów, należy także odstawić nikotynę i alkohol oraz ograniczyć stresujące sytuacje. To wszystko także wpływa na prace naszego organizmu. Zalecane są także owoce, szczególnie jabłka i truskawki. W przygotowywaniu potraw dobrze jest posypać je majerankiem, imbirem lub tymiankiem, które pomogą lepiej trawić i ograniczą występowanie wzdęć. Do diety warto wprowadzić więcej nabiału, szczególnie sery, ale także podroby. Taka zmiana powinno szybko przynieść skutki.

Jeśli jednak zmiana nawyków żywieniowych ani ograniczenie stresu i prowadzenie zdrowego trybu życia nie pomoże, warto udać się do specjalisty. Być może problem tkwi znacznie głębiej, a domowe sposoby na wzdęcia mogą okazać się nie wystarczające.

Leave a comment: