Hemoroidy odbytu

Hemoroidy odbytu - jak wyleczyć hemoroidyHemoroidy odbytu to dolegliwość, która skutecznie potrafi uprzykrzyć życie. Niestety dziś jest ona uważana już za chorobę cywilizacyjną, której nie do końca znane są objawy. Lekarze najczęściej wymieniają pewien określony splot okoliczności i czynników, które muszą nastąpić, by mówić o hemoroidach. Współcześnie hemoroidy odbytu mogą dotknąć już niemal każdego, choć z reguły najczęściej pojawiają się po 50 roku życia.

Hemoroidy odbytu objawyPierwsze objawy, jakie daje ta choroba to przede wszystkim ból w momencie oddawania kału i pojawienie się w nim krwi. Podkreślić jednak należy, iż nie zawsze takie symptomy muszą od razu świadczyć o tym, że mamy do czynienia z dolegliwością jaką są  hemoroidy odbytu. Czasem bowiem objawy takie dowodzić  mogą o innych chorobach, np. nowotworach. Chorzy na hemoroidy odbytu skarżą się przy tym jednak także na swędzenie tych okolic oraz nieustanne uczucie parcia i ucisku. W dużej liczbie przypadków nie należy się szczególnie mocno martwić.

Jak walczyć z hemoroidami

Często bowiem wystarczy podjęcie odpowiednich zachowań, by spowodować cofnięcie się choroby. Niekiedy wręcz wystarczy radykalna zmiany diety. Wprowadzenie produktów bogatych w błonnik jest pierwszym krokiem w walce z hemoroidami. Niemniej w hemoroidach odbytu istotne jest także zachowanie bezwzględnej higieny w okolicach miejsc intymnych. Oczywiście im bardziej choroba jest zaawansowana, tym walka z nią znacznie się różni. Najczęściej jednak wystarczają leki przepisane przez lekarza.

Stosowanie czopków i tabletek jest bardzo skuteczne. Wspomnieć także trzeba, że w pewnych przypadkach niezbędne może być bardziej inwazyjne działanie. Na szczęście jednak poddanie się zabiegom i operacjom chirurgicznym zalecane jest tylko w poważnych sytuacjach, kiedy wyczerpane zostały wszelkie inne łagodniejsze sposoby. Czasem jednak tylko w taki sposób można pozbyć się tego krępującego problemu jakim są hemoroidy odbytu.

1 comment

Leave a comment: