Hemoroidy w ciąży

hemoroidy w ciąży

Hemoroidy w ciąży -prawdziwym utrapieniem kobiet są wzdęcia w ciąży, innym dokuczliwym problemem jest pojawienie się hemoroidów. Jest to czas, który służy ich występowaniu. Dzieje się tak, ponieważ w okresie, gdy kobieta spodziewa się dziecka, zwiększa się nacisk na żyły znajdujące się w okolicach odbytu. Wpływ na to mają powiększające się organy rozrodcze oraz ich stopniowe przesunięcie się w dół.  Dziś jednak problem hemoroidów jest już kwestią, z którą można sobie szybko poradzić.

Hemoroidy w ciąży pierwsze objawyhemoroidy w ciążyPierwszym widocznym efektem pojawienia się hemoroidów  jest niewielkie krwawienie z odbytu. Nie każda kobieta, jednak umie je połączyć od razu z hemoroidami. Podkreślić należy, że nie ma to absolutnie wpływu na zdrowie oczekiwanego dziecka.  Oczywiście krwawienia takiego w żadnym wypadku nie można lekceważyć. Wymagana jest natychmiast konsultacja z lekarzem, który po zdiagnozowaniu hemoroidów zastosuje odpowiednią formę leczenia, więcej na ten temat znajdziesz tutaj – hemoroidy objawy .

Hemoroidy w ciąży jak sobie pomóc

Kobieta może mieć jednak bezpośrednio na ten fakt wpływ. Przede wszystkim powinna ona dokładnie wybierać to, co je. Bo zauważyć należy, że hemoroidy mogą powstawać również w wyniku nagminnych zaparć. Wszystko to więc jest bardzo związane z prawidłową dietą. Wprowadzenie do codziennego jadłospisu zwiększonej dawki produktu jakim jest błonnika, spożywanie warzyw i owoców, powinno szybko rozwiązać problem.

Lekarze zalecają także w tym przypadku robienie nasiadówek, które mają działanie niezwykle łagodzące i kojące oraz regularnych ćwiczeń mięśni Kegla, które wpływają na lepsze ukrwienie, warto także wykorzystać domowe sposoby na hemoroidy. Bez wątpienia jest przede wszystkim zachowanie odpowiedniej higieny. Szczególnie w okresie ciąży znaczenie ma właściwe podcieranie się po wizycie w toalecie. Robienie tego w kierunku przeciwnym niż odbyt może powodować wiele przykrych dolegliwości, ale także stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa nienarodzonego dziecka. Hemoroidy w ciąży nie są niczym przyjemnym więc starajmy się jak tylko możemy aby im zapobiec.

Leave a comment: