Imbir

imbirImbir jest wieloletnią rośliną, która może osiągnąć nawet metr wysokości. W skład rośliny wchodzą pędy płonne oraz pędy kwiatowe. Płodnymi pędami są pędy kwiatowe. Są one także krótsze od pędów płonnych oraz zawierają łuski. Kwiaty imbiru są grzbieciste i zebrane w kwiatostany kłosokształtne. Właściwym miejscem występowania imbiru są wyspy Oceanu Spokojnego, Ameryka Południowa, Azja oraz Indie. Jest on bardzo ważną, wykorzystywaną w medycynie rośliną. Mimo, iż imbir nie rośnie w Polsce, nie ma problemu z jego dostępnością. W świeżej postaci kupić go możemy zarówno w sklepach spożywczych jak i sklepach zielarskich. Dostępny jest też jak przyprawa w sproszkowanej postaci.

Imbir właściwości lecznicze

W medycynie imbir wykorzystywany jest przede wszystkim, jako środek odkażający i antyseptyczny, który wpływa na pobudzenie wydzielania soków trawiennych oraz żółci. Jednak jego działanie jest znacznie szersze. Wykorzystywany jest także, jako środek zapobiegający zastojom żółci, a także poprawiający krążenie zarówno wieńcowe, mózgowe, skórne, jak i w kończynach. Stosowany jest bardzo często w leczeniu chorób troficznych, wirusowych, bakteryjnych czy grzybicach.

Do leczniczych właściwości imbiru zaliczamy, więc jego silne działanie antywirusowe, antybakteryjne, antygrzybicze, antypierwotniakowe czy antyroztoczowo. Jego wyjątkowe działanie zdrowotne znane jest od wieków i wykorzystywany był już przez nasze babki. Roślina ta jest także silnym środkiem rozgrzewającym, w wcieranie go w skórę działa przeciwbólowo i przeciwwysiękowo. Wielu lekarzy zaleca stosowanie imbiru w przeziębieniach. Herbata z korzeniem imbiru wpływa bardzo rozgrzewająco na organizm. Wykorzystywany jest także w celu zapobiegania wypadaniu włosów, a także leczeniu dolegliwości skórnych, takich jak łuszczyca, otarcia, obrzęki, skaleczenia czy też stany zapalne skóry owłosionej.

Do bardzo ważnych jego cech należy także wpływ na poprawę, jakości życia seksualnego. Jak dowiedziono, imbir wpływa na pobudzenie ukrwienia narządów płciowych,  dzięki czemu powoduje szybszą erekcję oraz odczuwanie bodźców zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jest on, więc wykorzystywany często, jako afrodyzjak, w postaci naturalnej, bądź też, jako jeden ze składników preparatów. Pozytywnych działań tego zioła jest tak wiele, że trudno wymienić wszystkie. Wielu lekarzy udowadnia powiązanie jego działania w leczeniu przeróżnych dolegliwości. W każdym jednak przypadku powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty. Pomoże nam on dobrać odpowiedni preparat, który pozwoli nam na powrót do zdrowia.

Jednakże herbatę z imbirem możemy pić do woli, zwłaszcza w zimowe wieczory, kiedy to nasz organizm wręcz prosi, aby go rozgrzać. Imbir jest także świetną przyprawą, która nadaje smak zarówno zupom, jak i różnorodnym mięsom. Warto stosować go, jako jedną z podstawowych przypraw i zawsze mieć go na półce.

Jak wyleczyć nieuleczalne choroby – kliknij tutaj

Leave a comment: