Immisja

Wiele osób nigdy nie spotkało się z pojęciem jakim jest –  immisja. Trudno stwierdzić z czego wynika taka niewiedza. Bo przecież sprawy seksu są dla ludzi raczej mało obce. Najczęściej pojęciem immisji posługują się lekarze seksuolodzy, ale jest to pojęcie raczej typowo naukowe.

Immisja – co to takiego ?immisjaNajogólniej mówiąc immisja jest to sytuacja, podczas której w pochwie kobiety umieszczony zostaje penis. Jednakże o pełnym zjawisku immisji mówi się tylko wówczas, gdy mężczyzna jest w trakcie  pełnej erekcji, w przeciwnym wypadku, istnieje obawa, że może ona być niemożliwa. Szczególnie, gdy pojawiają się jakikolwiek problemy ze wzwodem, uniemożliwiające odbycie prawidłowego stosunku. Nade często sytuacja taka obecna jest u młodych mężczyzn, którzy zbyt szybko ulęgają podnieceniu i nie potrafią w pełni kontrolować reakcji swojego ciała , wtedy mamy do czynienia z tak zwanym przedwczesnym wytryskiem .

Niepełna immisja

W seksuologii wyróżnia się także pojęcie niepełnej immisji. Dochodzi do niej, gdy penis nie zostaje całkowicie umieszczony w pochwie. Dzieje się tak w wyniku różnych czynników, czasem może wynikać z zachowania mniejszego ryzyka zapłodnienia, co jak wiadomo może zajść także dużo wcześniej. Niekiedy do pełnej immisji nie dochodzi, ponieważ kobieta odczuwa ból lub niedyspozycje uniemożliwiającą jej odbycie normalnego stosunku. Jak jednak twierdzą seksuolodzy, prostym rozwiązaniem jest choćby zmiana pozycji podczas seksu na bardziej komfortową. Ból podczas stosunku nie musi przecież oznaczać od razu jakiegoś schorzenia. Najlepiej w takim wypadku wybierać pozycje seksualne, które będą wygodne dla obojga partnerów oraz dużo większą kontrolą nad ruchami w trakcie stosunku będzie dawać kobiecie. Dzięki temu może ona regulować stopień immisji, a przez to znacznie bardziej się rozluźnić i cieszyć się z przyjemności, jakie daje współżycie seksualne. Niekiedy nawet pomimo tego pełna immisja nie jest możliwa ze względów zdrowotnych.

Leave a comment: