Jak obniżyć cholesterol

W dzisiejszych czasach bardzo często słyszymy o negatywnych skutkach podwyższonego cholesterolu. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów i produktów obniżających jego stężenie. Czy więc jest okryty złą sławą cholesterol i jak jego poziom wpływa na nasz organizm?

Co to jest cholesterol ?

Cholesterol to nic innego jak tłuszcze, które krążą we krwi, a mianowicie fosfolipidy i trój glicerydy. Tłuszcze te są  bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania , ponieważ wpływają na budowę ścian komórkowych. Niebezpieczeństwo podniesienia poziomu cholesterolu zaczyna się wówczas, gdy stężenie tych tłuszczy zaczyna rosnąć przyjmując postać miażdżycowych blaszek, które zaczynają blokować przepływ krwi. Proces ten może mieć wpływ na wywołanie choroby wieńcowej, a nawet zawału serca. We krwi cholesterol przenoszony jest w połączeniu z białkiem, czyli w postaci lipoprotein, które możemy podzielić w zależności od rodzaju białka na te o niskiej gęstości  (LDL) oraz te o gęstości wysokiej (HDL). Możliwość wystąpienia zawału serca jest wówczas, gdy stężenie LDL i cholesterolu całkowitego jest bardzo duże, a także, gdy stężenie HDL jest niewielkie.

>>>>>>Kliknij i sprawdź jak  obniżyć cholesterol<<<<<<<

W wielu przypadkach odpowiedzialność za stężenie cholesterolu we krwi spoczywa na sposobie odżywiania się oraz na trybie życia. Niemniej naukowcy dowodzą, że podwyższony poziom cholesterolu we krwi nie jest spowodowany tylko i wyłącznie złą dietą. Pokarm bogaty w cholesterol wchłaniany jest do krwi w niewielkiej ilości, zaś jego wysokość jego stężenia zależny jest od tego ile tłuszczu zostaje przez organizm wyprodukowanego. Niemniej należy wiedzieć, że spożywanie tłuszczów nasyconych ma wpływ na pobudzanie organizmu do produkowania cholesterolu. Do negatywnych czynników mających wpływ na jego powiększenie zaliczyć możemy nadmierne kilogramy, nikotynę, brak ruchu, a także predyspozycje zawarte w genach.

Jak obniżyć cholesterol ?

jak obniżyć cholesterol

Aby obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi możemy wspomagać nasz organizm naturalnymi preparatami takimi jak zioła np: błonnik witalny czy tez Gynostemma czosnek oraz witamina C i E. Czosnek zmniejsza stężenie cholesterolu, a dzięki swoim bezpiecznym w działaniu właściwościom może być przyjmowany przez długi okres czasu. Przyjmowanie witaminy E nie ma bezpośredniego wpływu na obniżenie stężenia cholesterolu, wpływa jednak na podniesienie poziomu HDL hamując powstawanie blaszek miażdżycowych we wstępnym etapie. Przyjmowanie witaminy C ma z kolei wpływ na wzmocnienie działania witaminy E. Pozytywne działanie ma także przyjmowanie chromu, który oddziałując na przyjmowaną żywność obniża zły, a podnosi dobry cholesterol.  Nie można też zapominać o ruchu. Podczas wysiłku fizycznego następuje podniesienie poziomu HDL, dlatego też tak ważny jest właśnie ruch.

Leave a comment: