• Home  / 
  • Porady
  •  /  Jak zwalczyć cellulit – zabiegi i sposoby na cellulit

Jak zwalczyć cellulit – zabiegi i sposoby na cellulit

Jak zwalczyć cellulit Według najnowszych badań cellulit, popularnie nazywany „pomarańczową skórką” dotyka nawet 90% kobiet i od dawna przestał być uważany za problem kobiet otyłych, borykających się z nadwagą. Pierwsze zmiany skóry mogą  pojawić się już nawet u bardzo młodych kobiet, w okresie dojrzewania. Zmiany w postaci cellulitu objawiają się nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej wraz ze zmianami obrzękowo – włóknistymi tkanki podskórnej. Jest on oznaką słabszego drenażu limfatycznego, co powoduje odkładanie tłuszczu pod skórą.

Cellulit występowanie

Pomarańczowa skórka występuje przede wszystkim na skórze ud i bioder, jednak nie tylko. Zmiany pojawiają się także w okolicach piersi i ramion. Skóra objęta cellulitem jest pofałdowana i nierówna, a uchwycenie jej w fałd pozwala na wyczucie grudek, które czasem, jeśli są duże, mogą sprawiać ból.

Przyczyny powstawania celluitu

Przyczyny powstawania „pomarańczowej skórki” nie są dokładnie poznane i określone. Wielu badaczy przedstawia różnorodne teorie, które nie rzadko się wykluczają. Naukowcy mówią zarówno o teorii hormonalnej, krążeniowej, neurowegetatywnej, a także teorii receptorów adipocytarnych. Najważniejsze  dla kobiet, które chcą zwalczyć cellulit  jest nie to jak powstaje, ale to jak go pokonać. Obecnie, dzięki ogromnej ilości badań jakie przeprowadzono, powstaje coraz więcej skutecznych metod, które pomagają zarówno w zapobieganiu jak i w walce z pomarańczową skórką.

Zwalczanie celluitu

Z wielu metod przedstawianych przez naukowców najważniejszą jest zmiana diety na niskotłuszczową, ograniczenie w spożywaniu kawy, herbaty i soli kuchennej, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Warto to zrobić dla zdrowia całego organizmu, mając na uwadze nie tylko pomarańczową skórkę. Przechodząc na dietę niskotłuszczową, trzeba więc pamiętać o potrawach lekkostrawnych, które przyspieszając metabolizm, sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej. Jednakże sama dieta to nie wszystko. Przynosi ona efekty jeśli wspierana jest systematycznymi ćwiczeniami, skierowanymi szczególnie na partie ciała objęte niechcianą pomarańczową skórką. Dotyczy to także kobiet, które nie mają z nią problemu. Systematyczne ćwiczenia, które uelastyczniają skórę w dużej mierze zapobiegają jej powstawaniu.

Jak zwalczyć cellulit

Kiedy problem dotyczy rozległych partii ciała warto zastanowić się też nad specjalnymi zabiegami i  masażami, które wspomagają zarówno dietę, jak i ćwiczenia. Pomocne są też specjalistyczne kosmetyki. Wiele Kobiet kupuje  jednak specyfiki, których producenci reklamują prawie natychmiastowe działanie i często czują się one zawiedzione brakiem efektów. Należy pamiętać, że kosmetyki same w sobie nie spalają tłuszczu, a mogą jedynie poprawić ukrwienie miejsc objętych cellulitem, dzięki czemu w połączeniu z dietą i regularnymi ćwiczeniami zaczną przynosić pożądane efekty. Warto też stosować domowe sposoby na ujędrnienie skóry, dzięki czemu będzie ona odżywiona, ujędrniona i gładsza. Jednym ze skutecznych, domowych sposobów na piękną skórę mogą być peelingi przygotowywane z kuchennych składników, takich jak kawa, cynamon i cukier, które wspaniale wpływają na skórę i nie wymagają kosztownych wizyt w salonach kosmetycznych.

Warto też pamiętać, że skórka pomarańczowa nie jest chorobą, a tylko kosmetycznym defektem skórnym , którego mimo największych starań nie da się do końca uniknąć, co oznacza , że po prostu trzeba go choć trochę polubić i po cichu stawiać mu czoła.

Leave a comment: