• Home  / 
  • Uroda
  •  /  Kwas hialuronowy działanie

Kwas hialuronowy działanie

Kwas hialuronowy od lat jest znany ze swoich właściwości, jaki ma na likwidowanie zmarszczek. Dostarczenie go skórze powoduje, że w naskórku dochodzi do wiązanie się wody, a więc usuwania załamań się skóry. Ludzki organizm wraz z upływem czasu produkuje go coraz mniej, powodując, że skóra traci jędrność i pojawiają się na niej zmarszczki.Kwas hialuronowy ma także pozytywny wpływ na nasze stawy, szczególnie przy problemach ze stawami jak zapalenie stawów czy też zwyrodnienie stawów.

Kwas hialuronowy działanie

Kwas hialuronowy działanieW chirurgii kosmetycznej kwas hialuronowy używany jest więc w celu minimalizowania tego zjawiska i przywracania skórze wcześniejszego stanu. Istotne jest przy tym to, że poprzez użycie kwasu hialuronowego można także zwiększać objętość ust czy policzków oraz modelować owal twarzy. Najczęściej jednak w salonach kosmetycznych stosuje się go w celu pozbycia się dość widocznych już zmarszczek. Zwłaszcza w takich miejscach, jak linia między brwiami, wokół oczu, przy nosie i ustach. Chodzi tu głównie o typowe zmarszczki mimiczne.

Kwas hialuronowy sprawia że  miejsca te otrzymują odpowiednią dawkę naprężenia, praktycznie natychmiast po jego wstrzyknięciu. W kwasie hialuronowym ważne jest to, że jest on praktycznie w stu procentach bezpieczny. Nie ma konkretnych przeciwwskazań do jego stosowania i nie potrzeba też robienia jakikolwiek prób uczuleniowych przed planowanym zabiegiem. W niektórych przypadkach u osób szczególnie nadwrażliwych  na kwas może dojść  do pewnych przeciwwskazań.

Kwas hialuronowy działanie – z właściwości tego kwasu nie powinny także korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz z zapaleniami skórnymi i znaczącymi bliznami. Podkreślić należy jeszcze jedną ważną rzecz. Kwas hialuronowy daje efekty w pełni odwracalne. Jego działanie nie jest bowiem trwałe, niektóre efekty wymagają więc systematycznego powtarzania co 6 – 12 miesięcy. Zawsze jednak należy zachowywać umiar i rozsądek, by nie doprowadzić swojej twarzy do zbyt komicznego, sztucznego wyglądu.

Leave a comment: