Leczenie ziołami

Leczenie ziołami staje się coraz bardziej popularne, mimo że jedni popierają taka metodę, a inni są jej przeciwni. Przez wielu zioła były traktowane dość bagatelizując to się jednak zmienia, zwolenników takiego sposobu medycyny przybywa. Są oni przekonani, że nic nie jest w stanie tak pomóc, jak natura. Ale przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość. Leczenie ziołami trwa bowiem znacznie dłużej niż środkami chemicznymi. Dlatego tak ważne też jest to, by decydować się na nie, gdy mamy na to czas. W przypadku wielu poważnych chorób, będących w zaawansowanym już stadium, na takie eksperymenty może być często za późno. Istotne jest więc, by każdą taka próbę konsultować ze swoim lekarzem, lub przeczytać dokładnie przed zakupem na co są zalecane zioła które zamierzamy kupić .

Leczenie ziołami

Leczenie ziołamiTrzeba także zdawać sobie sprawę, że organizm może się przyzwyczaić   do danej mieszanki ziół. Błędem wielu ludzi jest przy tym stosowanie ich w czasie, gdy tego zupełnie nie potrzebują. Z ziół należy korzystać, w różnych sytuacjach i dolegliwościach, najpierw należy się jednak upewnić co nam jest i jakie zioła są na to skuteczne.I tak coraz częściej są popularne zioła takie jak choćby :

Ostropest plamisty – który ma zastosowanie przy różnego rodzaju problemach z wątrobą

Hakorośl rozesłana – jest ziołem które pomoże Ci w problemach ze stawami

Gynostemma -pomoże Ci gdy masz problem z wysokim cholesterolem

Błonnik – pomoże ci w problemach z zaparciami

Jest jeszcze wiele innych  ziół nie będę tu jednak ich  opisywał, no to potrzebny był by osobny artykuł, który na pewno  wkrótce  napiszę. Nade wszystko ważne jest także to, w jakiej formie zioła są przyjmowane. Jest kilka podstawowych zasad  przyjmowania ziół. Najpopularniejszym jest zrobienie wywaru. Można je także zażywać w formie różnych maści, soków i wyciągów. Mniej popularne są te w wersji mielonej oraz tzw. maceraty, czyli moczone w wodzie. Trzeba także umieć wybierać te, których potrzebujemy, czyli pośród tych, które są bakteriobójcze, uspokajające, pobudzające czy wzmacniające, wziąć dla siebie tylko te, które są dla nas najlepsze.

Leave a comment: