Miażdżyca objawy

Miażdżyca objawy –  o  miażdżycy z całą pewnością można już mówić, jako o chorobie cywilizacyjnej. Jest to choroba układu krążenia, a w największym wpływie jest wynikiem nieprawidłowego trybu życia. Szczególnie mocno odpowiedzialne są tu takie czynniki, jak brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia oraz niewłaściwe odżywianie się.

Miażdżyca objawyMiażdżyca objawy Miażdżyca objawy – pierwszymi objawami, które odczuwa chory to powtarzające się permanentne uczucie zmęczenia, nawet po niewielkim wysiłku. Towarzyszą temu w wielu przypadkach dokuczliwe napady duszności. Wiele objawów występujących w miażdżycy odpowiada za powstawanie zawałów serca, udarów mózgu i zatorów płuc. U części chorych obecne są także takie symptomy, jak problemy z widzeniem, które występują wespół z zawrotami głowy, a nawet chwilowymi utratami przytomności. Zauważyć należy że miażdżyca może swoim zasięgiem objąć przeróżne organy. Inne więc będą także objawy.

Miażdżyca objawy – lekceważone objawy

W miażdżycy tętnic kończyn na przykład chory odczuwał będzie powtarzające się bóle i skurcze nóg, utrudniające swobodne poruszanie się. Te objawy jednak są właśnie najczęściej lekceważone, zwłaszcza że po chwilowym odpoczynku, ból mija. Z kolei miażdżyca tętnic wieńcowych objawia się tym, że pojawiają się bóle w okolicach mostka oraz uczucia zasłabnięcia. W różnych okolicznościach symptomy mogą być naprawdę różne. Istotne jest więc dokładne obserwowanie własnego organizmu, a wszelkie wątpliwości zawsze konsultować z lekarzem. W porę podjęte leczenie może zahamować rozwój choroby, jednak wiele w tym wypadku zależy od samego chorego. W miażdżycy niezwykle ważna jest odpowiednia dieta oraz dużo ruchu. Przede wszystkim należy ograniczyć spożywanie soli i produktów tłustych. Najlepiej dla zdrowia jest wprowadzenie dużych ilości warzyw i owoców oraz produktów które obniżą wysoki cholesterol. Bezwzględnie należy rzucić palenie oraz wystrzegać się nerwowych sytuacji.

Pamiętaj aby nie lekceważyć tej choroby a już na pewno nie  – ” miażdżyca objawy” – szybsze wykrycie choroby daje większe szanse na skuteczne leczenie i dłuższe życie.

Leave a comment: