Niskie ciśnienie krwi

Niskie ciśnienie krwi może być poważną przeszkodą w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Osoby cierpiące na tą przypadłość często bowiem czują się niezwykle sennie, są nagminnie zmęczone oraz cierpią na powracające bóle i zawroty głowy. Trzeba także pamiętać, że niskie ciśnienie krwi może nie dawać długo żadnych widocznych objawów. O wiele jednak częściej występują klasyczne symptomy, z których rozpoznaniem problemu nie ma żaden lekarz.

Niskie ciśnienie krwi przyczyny

Niskie ciśnienie krwi przyczynyZanim jednak sięgnie się po bogactwo medycyny,  warto skorzystać z metod znanych od lat i również dziś polecanych przez specjalistów. Niedociśnienie swoją przyczynę najczęściej ma w niewłaściwym odżywianiu się i prowadzeniu siedzącego trybu życia. Zazwyczaj jako głównych winowajców wymienia się przyjmowanie zbyt dużych ilości soli oraz nieuprawianie jakichkolwiek sportów. Oczywiście ani z soli nie trzeba rezygnować w sposób drastyczny, ani nie musimy od razu stawać się wyczynowymi sportowcami.

Wystarczy zwykła ostrożność i wiedza, co nam zagraża. Wiele się także mówi o tym, że na niskie ciśnienie krwi dobrze wpływa picie dużych ilości płynów, najbardziej optymalna dla organizmu to dawka  nawet do 2,5 litra na dobę. Oczywiście można także ratować się kawą. Kofeina wpływa bowiem niezwykle pobudzająco. Jest to jednak rozwiązanie chwilowe, bowiem organizm dość szybko się do niej przyzwyczaja. Tylko w poważnych przypadkach stosuje się leki farmakologiczne.

Niskie ciśnienie krwi leczenie

Niedociśnienie nie jest takim dużym problemem, jak pewnie wiesz łatwiej jest podnieść ciśnienie niż je zbić, dlatego nadciśnienie tętnicze jest o wiele poważniejszą chorobą.  Trzeba wiedzieć, że najwięcej zależy tu od nas samych i od tego, jakie kroki podejmujemy, by nasz organizm jak najdłużej pracował najwydajniej. Zdrowe odżywianie się, częste spacery, brak stresu- wszystko to działa pozytywnie także na nasze ciśnienie. Zaznaczyć jednak należy, że niskie ciśnienie krwi w żadnym wypadku nie może być lekceważone, gdyż może prowadzić do wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Leave a comment: