Objawy depresji u mężczyzn

Depresja u mężczyzn może przybierać zupełnie inny wymiar niż ta u kobiet. Niekiedy wcale nie różni się od innych przypadków, częściej jednak wyraża się zupełnie odmiennymi objawami. Przyznać przy tym należy, że w dalszym ciągu o depresji wśród płci brzydkiej niewiele się mówi. Notorycznie wspomina się o problemach kobiet, pomijając jakoś mężczyzn. A przecież oni również mogą zmagać się z silnymi depresjami. Niestety społeczeństwo wciąż uważa ich za o wiele silniejszych, a w związku z tym panuje przekonanie, że mogą sami dać sobie radę. Nic bardziej mylnego.

Objawy depresji u mężczyznobjawy depresji u mężczyznWielokrotnie to właśnie mężczyźni są znacznie trudniejszymi pacjentami, nie radzą sobie ze swoimi problemami, tak skutecznie jak kobiety. Najważniejszy jest więc moment , w którym należy rozpoznać depresję. Objawy depresji u mężczyzn nie zawsze są jednak tak widoczne, jak mogłoby się to wydawać. Wiele razy niestety wraz z chorobą mężczyzna wpada w inne nałogi. W większości przypadków obecne jest uzależnienie od alkoholu, leków lub narkotyków. Sprzyja to też temu, że panowie mogą targnąć się na własne życie.

Objawy depresji u mężczyzn – ciekawe informacje

Zauważyć też należy, że depresja u mężczyzn często jest wręcz niezauważalna. Z takich trudności pojawiło się przekonanie, że chorują oni dużo rzadziej, niż kobiety. Niestety nie jest to prawdą. Po prostu lekarzom wciąż brak odpowiednich umiejętności w postawieniu dokładnej diagnozy. Depresja u mężczyzn wielokrotnie działa w ukryciu. Nie ma tu nieustannego smutku i przygnębienia. Raczej niepokoić powinny stałe bóle głowy oraz wyczerpanie zarówno fizyczne, jak i psychiczne oraz problemy ze snem.

Charakterystyczne jest też występowanie agresji, która rozładowuje napięcie. Wszystkie takie objawy depresji u mężczyzn powinny zwłaszcza niepokoić osoby, które są blisko chorego, ponieważ to im dużo łatwiej zauważyć pojawiające się zmiany w zachowaniu mężczyzny.

 

Leave a comment: