• Home  / 
  • Odżywianie
  •  /  Ostropest witalny-jak działa i jakie ma zastosowanie ostropest witalny

Ostropest witalny-jak działa i jakie ma zastosowanie ostropest witalny

Jakie ma zastosowanie ostropest witalny ? Roślina ta może wspomagać wydolność całego układu pokarmowego, jednak najczęściej właściwości ostropestu stosuje się na schorzeniach wątroby. Aby docenić walory rośliny warto wcześniej przyjrzeć się funkcjom wątroby, której roli w organizmie człowieka nie sposób przecenić.

Rola wątroby i dlaczego warto o nią dbać

ostropest witalny opinieWątroba pełni rolę „czyściciela” – to właśnie przez ten narząd przechodzą wszystkie trujące i szkodliwe substancje, które w żadnym razie nie powinny trafić do krwiobiegu człowieka. Wątroba bierze więc na siebie to trudne zadanie oczyszczania „paliwa” dla organizmu i właśnie z tego względu obdarzona jest niesamowitymi właściwościami regeneracyjnymi.

Jednak nawet najbardziej wytrzymała wątroba ma swoje granice i jeśli przez wiele lat ktoś odżywia się tłusto i ciężko, a do tego nie stroni od papierosów i alkoholu, w pewnym momencie zacznie odczuwać bardzo nieprzyjemne dolegliwości, a jego zdrowie, a nawet życie, zostanie zagrożone – poważnie uszkodzonej wątroby nie da się bowiem wyleczyć, a jeśli zmiany chorobowe są zbyt rozległe, jedynym ratunkiem pozostaje przeszczep. Pocieszające jest to, że człowiek może w miarę normalnie żyć także wtedy, gdy swoje funkcje zachowało raptem kilkanaście procent miąższu wątroby, ale zamiast liczyć na taki obrót sprawy lepiej zadbać o swoją wątrobę znacznie wcześniej.

>>Sprawdź wszystkie  właściwości ostropestu<<

 

Ostropest witalny działanie

Zastosowanie ostropestu witalnego dotyczy jednak nie tylko samej profilaktyki, ale również może być stosowany w trakcie terapii jako lek pomocniczy.

[box type=”info”] Owoce ostropestu plamistego są dlatego tak skuteczne w leczeniu chorób wątroby, ponieważ zawierają sylimarynę. Natomiast sylimaryna jest substancją składającą się z różnych flawonoliganów. Do głównych zadań sylimaryny należy regeneracja błon hepatocytów, dzięki czemu toksyny ni mają szans dostać się do środka.[/box]

Sylimaryna jest w stanie ochronić organizm człowieka przed szkodliwym działaniem alkoholu, lekarstw, trujących oparów i zanieczyszczeń środowiska, a nawet przed zatruciem się grzybami, choć oczywiście nie jest w stanie zapobiec chorobie czy śmierci w przypadku bardzo dużych dawek toksycznych substancji.

Na co dzień ostropest witalny ogranicza się do wspomagania wątroby podczas jej naturalnego procesu odnowy.

  • Pobudza wątrobę do produkowania większych ilości zdrowych komórek,
  • działa leczniczo na drogi żółciowe, dlatego można tą roślinę stosować także w chorobach pęcherzyka żółciowego i dróg moczowych.
  • Według najnowszych badań naukowych, wyciąg z ostropestu plamistego może pomóc także w leczeniu niektórych chorób nerek, zwłaszcza jeśli doszło do zaburzeń w całym układzie wydalniczym
  • Oztropest plamisty będzie działał korzystnie również na pracę żołądka, regulując poziom soku żołądkowego.

Jak przyjmować ostropest witalny

Przy przygotowywaniu preparatów na bazie ostropestu plamistego wykorzystuje się różne części tej rośliny: owoce, liście, korzeń i ziele. Każdą z tych części przygotowuje się inaczej – owoce są zazwyczaj suszone w całości, z liści przyrządza się napar albo nalewki, podobnie postępuje się z korzeniem ostropestu.

Niezależnie od tego, w jakiej formie przyjmujemy roślinę, należy pamiętać, aby nie przekraczać na dobę 400 miligramów czystej sylimaryny. Gdy mamy do dyspozycji całe owoce ostropestu można je spożywać w całości albo rozdrobnić w moździerzu. Taki drobny proszek zalewa się gorącą wodą i gotuje przez kilka minut – na jeden litr wody nie powinno to być więcej niż pięć gram sproszkowanego preparatu. W standardowej kuracji wystarczy pić trzy razy na dzień szklankę takiego wywaru, koniecznie na pewien czas przed zjedzeniem posiłku. Można także wypijać co godzinę po jednej łyżeczce naparu.

Kuracja ostropestem przynosi dobre wyniki po około miesiącu, a jeśli dolegliwości znacznie ustąpią, można zmniejszyć dzienną dawkę mikstury. Jednak sylimaryna dość słabo rozpuszcza się w wodzie, co oznacza, że w takim naparze nie da się „wycisnąć” maksymalnie dużo tej substancji. Dlatego wydajniejsze są nalewki na spirytusie – proszek zalewamy alkoholem zachowując proporcje 1 do 10. W ciągu dnia przyjmuje się około 20-25 kropli nalewki. Niestety, tego rodzaju kuracja jest niemożliwa do stosowania w przypadku marskości wątroby, ponieważ wtedy nie wolno przyjmować nawet najmniejszych ilości alkoholu, nawet jeśli jest on wzbogacony substancjami zdrowotnymi. Praktykowane jest w wielu krajach na niemal wszystkich kontynentach.

 Ostropest  witalny cena

Roślina w sprzedaży  nie ma jednakowej ceny. Różni się ona w zależności od tego, jak dużą wagę ma opakowanie, z jakiej uprawy pochodzi zioło, ale też po prostu w jakim miejscu je nabywamy.Cena ostropestu plamistego raz może być wyższa, innym razem niższa. Dobrze więc jest dokładnie się rozejrzeć, bo tuż za rogiem możemy zapłacić kilka – kilkanaście złotych mniej, ale trzeba także pamiętać że bardzo liczy się tutaj jakość produktu. Ostropest dostępny jest niemal wszędzie.

>>Sprawdź najlepszej jakośći ostropest po najniższej cenie<<

 

Gdzie kupić ostropest witalny

Jeśli liczy się dla nas to, ile wydajemy i chcemy zaoszczędzić najwięcej jak się da, wystarczy tylko poszukać, a na pewno znajdzie się najbardziej korzystną cenę. Zwrócić należy jednak uwagę na jeszcze jedną kwestię. Otóż kierując się tylko i wyłącznie ceną, może być tak, iż otrzymany produkt nie do końca będzie odpowiadał nam jakościowo.

Za niską cenę można bowiem otrzymać ostropest niski jakościowo, mający tak naprawdę znikome właściwości lecznice. Może on być przydatny jedynie osobom, które chcą go używać tylko w celach profilaktycznych i jako uzupełnienie swojej codziennej diety. Jednak dla tych, którym jest on potrzebny z dużo bardziej poważniejszych powodów, może być już niedostateczny.

ostropest witalny cena

Często płacąc trochę więcej zyskujemy naprawdę lepszy produkt, godny polecenia, i dający rzeczywiście efekty.  Oczywiście w rożnych sklepach cena ta może być inna. Warto więc poszukać tej najbardziej korzystnej, ale jednocześnie nie zapominać o wybraniu produktu najwyższego jakościowo, bo w końcu ma on nam pomoc w dbaniu o nasze zdrowie.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a comment: