Ostropest witalny

[SneakyAffiliate sneakyaffiliateurl=”http%3A//watroba-woreczek.pl/go/225/” sneakyaffiliatecookiexpdays=”1″ sneakyaffiliatesplash=”Sprawdz%20niepowtarzalna%20oferte%21%21%21%21%21″ ] [/SneakyAffiliate]

Wiele chorób układu pokarmowego wiąże się nie tylko z terapią farmakologiczną przepisaną przez lekarza czy z przeprowadzeniem operacji chirurgicznej, ale także wymaga od pacjenta stosowania specjalnej diety, która wyeliminuje z talerza wszelkie szkodliwe pokarmy. Oprócz tego, wprowadzenie diety mającej na celu odciążenie układu pokarmowego można wspomagać także przyjmowaniem ziół, które od wieków z powodzeniem stosowane są przy różnego rodzaju chorobach.

ostopest opinie

Ostropest witalny

Oczywiście nie każde zioło pomaga na każdą chorobę i czasami nadmierne spożywanie mieszanek zielarskich może tylko zaszkodzić, ale umiejętnie przygotowane preparaty z pewnością okażą się zbawienne dla wielu pacjentów cierpiących na bóle brzucha, niestrawność, częste wzdęcia i zaparcia, uporczywą zgagę.

Szczególnie groźne dla zdrowia człowieka są wszelkie schorzenia wątroby, które w wielu przypadkach wywołane są właśnie niewłaściwym ostropest witalny opiniesię. Do najskuteczniejszych naturalnych sposobów leczenia wątroby zalicza się ostropest witalny. Jest to roślina, która występuje między innymi na terenie Polski, dzięki czemu łatwo można ją zdobyć i nie kosztuje ona zbyt wiele. Dlaczego ostropest  jest tak cenną w medycynie naturalnej rośliną? To proste – zawiera cenne składniki, których skuteczność w leczeniu schorzeń wątroby i innych narządów układu pokarmowego została wielokrotnie dowiedziona naukowo.

Zastosowanie ostropestu  witalnego i jego składniki

Ostropest plamisty przede wszystkim bogaty jest w sylimarynę, kwas stearynowy i palmitynowy. Do tego ostropest zawiera również składniki o właściwościach antyutleniających, co oznacza, że wyciąg z ostropestu plamistego może pomóc w likwidowaniu wolnych rodników i ochronie organizmu przed atakiem choroby nowotworowej. Chociaż  nie jest rośliną hodowlaną i można ją zerwać samodzielnie, to jednak znacznie bezpieczniej będzie ją kupić w aptece, sklepie ziołoleczniczym albo na portalu internetowym zajmującym się sprzedażą takich preparatów.

Sposób użycia – jak stosować  i postacie ostroplastu plamistego

 

Ostropest dostępny jest pod kilkoma postaciami i zdecydowanie najskuteczniejszy jest ten w naturalnej, świeżej i nieprzetworzonej w żaden sposób postaci. Na opakowaniu z ostropestem powinna się wtedy znaleźć dokładna instrukcja, jak przygotowywać i spożywać zioła oraz jakie dawki są w pełni bezpieczne dla zdrowia. inną formą jest ostropest w postaci ziaren, które można przyjmować doustnie, bez żadnego wcześniejszego przygotowywania.

Dostępny jest także wyciąg z ostropestu w formie tabletek, które należy codziennie połykać. Jednak jak nietrudno się domyślić, taka forma preparatu z ostropestu nie ma już aż tak dużej „mocy sprawczej” jak świeża roślina, w dodatku siłą rzeczy do produkcji pigułek konieczne było zastosowanie środków chemicznych. Jakkolwiek nie sposób nie docenić wartości leczniczych tej rośliny, nie można jednak popadać w przesadę w drugą stronę. Ostropest plamisty jest bez wątpienia dobrym i skutecznym środkiem wspomagającym całą kurację leczniczą, nie może jednak całkowicie zastąpić leczenia zaleconego przez lekarza. Dotyczy to zwłaszcza tych osób, u których rozpoznano na przykład marskość wątroby albo nowotwór – w takich przypadkach raczej nie ma co liczyć na to, że same zioła zdołają całkowicie uzdrowić pacjenta w ciężkim stanie, a jeśli terapia medyczna zostanie przerwana bez zgody lekarza, skutki takiej decyzji mogą być w efekcie bardzo tragiczne. Nie ma natomiast raczej żadnych przeciwwskazań, aby łączyć ze sobą te dwa rodzaje terapii.

Nie zapomnij o profilaktycznym stosowaniu

 

Ostropest można także stosować profilaktycznie, gdy stan zdrowia nie jest może perfekcyjny, ale do poważnych chorób układu pokarmowego jest na szczęście całkiem daleko. Zwykle w takiej sytuacji zalecane są tak zwane kuracje oczyszczające, które opierają się na kilkudniowej ścisłej diecie bądź wręcz całkowitej głodówce – w ciągu tych dni należy pić kilka razy na dobę przygotowany wcześniej wyciąg z ostropestu. Roślinę można również przyjmować jako suplement diety wtedy, gdy nasz codzienny jadłospis nie należy do najzdrowszych, a układ pokarmowy zaczyna się coraz częściej buntować po zjedzeniu ciężkostrawnych potraw. Warto jednak pamiętać i o tym, że sam ostropest nie zdziała cudów i jeśli przy okazji nie zadba się o zdrowszy styl odżywiania i ograniczenie używek, to może się w konsekwencji okazać, że nie da się uniknąć poważniejszych chorób. produkt  może także zneutralizować choć w pewnym stopniu działanie przyjmowanych lekarstw, które mocno obciążają wątrobę.

 

Leave a comment: