Pielęgnacja suchej skóry

Czy wiesz jak wygląda pielęgnacja suchej skóry?

Tak jak oczy są zwierciadłem duszy, tak wygląd skóry jest odzwierciedleniem ogólnego stanu naszego organizmu. Zdrowy tryb życia, zdrowe odżywiane i niepoddawanie się czynnikom stresowym to najważniejsze czynniki, które przeciwdziałają chorobom skóry. Jednakże tak jak możemy wpłynąć na tryb życia, który przyczyni się do poprawy kondycji skóry, tak na to, jaki mamy rodzaj skóry wpływ ma wiele czynników, w tym także genetyczne. Od nas jednak zależy to jak o tą ważną, zewnętrzną powłokę naszego ciała dbamy.

Kiedy posiadamy  suchą skórę, musimy wiedzieć, że należy ją pielęgnować  ze szczególną starannością. Ten rodzaj skóry występuje u bardzo dużej ilości ludzi pomiędzy 25, a 30 rokiem życia. Przyczyn występowania  suchej skóry jest wiele. Są to także uwarunkowania genetyczne, klimatyczne, a także stany chorobowe skóry, które poza zwykłą pielęgnacją, wymagają specjalistycznego traktowania i leczenia. Zdarza się także, że przesuszenie skóry jest stanem przejściowym wywołanym na przykład zbyt dużą ekspozycją skóry na słońce i po zastosowaniu doraźnych środków w postaci kremów skóra wraca do normy.

Pielęgnacja suchej skóry

pielęgnacja słuchej skóryKiedy przesuszenie skóry utrzymuje się bardzo długo, wymaga ona delikatnego traktowania. Z czasem, zwłaszcza jeśli wcześniej problem był bagatelizowany, przesuszenie staje się główną cechą skóry, przez co jest ona narażona na podrażnienia i zaczyna utrudniać normalne funkcjonowanie poprzez nasilające się uczucie świądu czy też nieprzyjemnego ściągania skóry.

Do pielęgnacji skóry suchej, która zwłaszcza źle pielęgnowana, ma skłonności do stanów alergicznych, nie zaleca się stosowania mydeł toaletowych, które często wywołują podrażnienia. Zamiast nich warto stosować mydła syntetyczne, które wzbogacone zostały w substancje natłuszczające, mające bardzo dobry wpływ na suchą skórę. Ważne jest też, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem nadmiernej ilości promieni słonecznych, silnego wiatru i mrozu. Również przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych nie pozostaje jej obojętne.  Czynniki klimatyczne mają w przypadku skóry suchej ogromny wpływ i warto o tym pamiętać i dobierać kosmetyki, które są dla niej odpowiednie.

Na nieprzyjemności związane z przesuszeniem skóry narażone są zwłaszcza kobiety, które w odróżnieniu od mężczyzn stosują różnorodne kosmetyki kolorowe mające często negatywny wpływ na skórę. Dlatego do zmywania makijażu powinno się używać delikatnego płynu do demakijażu, bądź mleczka przystosowanego do pielęgnacji skóry suchej, zawierającego substancje nawilżające i przeciwdziałającemu wysuszeniu. Dokładnie ta sama zasada powinna być stosowana w przypadku wszystkich kosmetyków, zarówno płynów do mycia twarzy, toników,  jak i kremów, czy płynów do kąpieli i balsamów. Skóra sucha potrzebuje substancji nawilżających  i trzeba ich dostarczać między innymi za pomocą specjalnie dobranych kosmetyków.

Pielęgnacja suchej skóry może zostać wzbogacona o  nutrikosmetyki, czyli kosmetyki w tabletkach zawierających potrzebne skórze witaminy, które działają wewnątrz organizmu, dzięki czemu uzupełniają niedobory witamin i składników mineralnych odpowiedzialnych za piękny wygląd naszej skóry.

Leave a comment: