Półpasiec objawy

Półpasiec objawy – rozpoznanie półpaśca w początkowym stadium może być dość utrudnione. Często chorym towarzyszą objawy podobne do zwykłego przeziębienia lub grypy. Są to tradycyjnie złe samopoczucie, lekka gorączka, ból gardła, uczucie osłabienia. Jednakże najbardziej rozpoznawalnymi symptomami tej choroby są przede wszystkim różne wykwity na skórze, podobne do opryszczki lub ospy wietrznej.

Półpasiec objawypółpasiec objawyPółpasiec objawy –charakteryzują się one nie tylko odpychającym wyglądem, ale też ogromnym bólem. Zanim jednak dojdzie do widocznych zmian na skórze, w miejscach tych pojawia się znaczna nadwrażliwość, nawet dotyk może być odczuwalny w dużym stopniu. Szczególnie znamienne jest pojawienie się takiej czułości po jednej stronie twarzy lub nawet całego ciała. Dopiero w kolejnym okresie pojawiają się charakterystyczne dla półpaśca zmiany. Jest to też czas, w którym zdiagnozowanie choroby nie nadrzecza lekarzowi żadnych problemów. Istotne jest to także dla wyleczenia choroby. W porę podany lek daje szanse zablokowania rozprzestrzeniającego się wirusa.

Półpasiec objawy – rozpoznanie i leczenie

Od momentu jak wystąpią objawy najważniejsze jest pierwsze 72 godziny.  To wówczas chory musi otrzymać odpowiednią dawkę leku. W przeciwnym wypadku dochodzi do dalszego rozwoju choroby. Na ciele pojawiają się czerwone plamki, z czasem przechodzące w wykwity i grudki. Najczęściej lokalizują się one w takich miejscach, jak szyja, czy cały tułów, ale też występować mogą na uchu i oku. Rozprzestrzenianie się tych zmian na skórze jest bardzo intensywne, niekiedy nawet nie zdążą zagoić się jedne ranki, gdy z pod nich wyrastają już następne. Każda zwłoka chorego, co do udania się do lekarza jest na jego niekorzyść. W wielu zaawansowanych przypadkach nie ma szans na pozbycie się wirusa. Leczenie wówczas polega tylko na minimalizowaniu półpasiec objawy poprzez stosowanie przepisanych przez specjalistę płynów i aerozolów lub też specjalnych naświetleń.

Leave a comment: