Przepisy dukana faza 1

Przepisy dukana faza 1 – nie każda dieta wymaga ograniczenia jedzenia ulubionych potraw. Dieta Dukana należy do tych, którą bez wątpienia uznać można za jedną z najlepszych, jeśli chodzi o smaki i brak wyrzeczeń. Bo, kto chcący zrzucić zbędne kilogramy myślał o tym, że nie można zjeść pysznego kurczaka w sosie musztardowym, czy może własnoręcznie przygotowanych drożdżówek? Tu to wszystko jest dopuszczalne. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną zachowane zasady diety.

Przepisy dukana faza 1Przepisy dukana faza 1 Dla miłośników ryb z pewnością pysznym daniem będą tuńczykowe placuszki. Przepis na nie nie jest trudny, wręcz można powiedzieć, że przygotowanie ich jest dziecinnie proste. Do wykonania dania poza puszką tuńczyka, potrzebne będą także dwa jajka, garść pszennych i owsianych otrębów,  a także mała łyżeczka musztardy, najlepiej łagodnej, cebulka oraz przyprawy. Do tuńczyka najlepiej pasować będzie curry.

Wszystko poza tym doprawiamy tak jak lubimy. Z tak przygotowanej papki, smażymy placuszki. Najlepiej w tym celu użyć beztłuszczowej patelni. Placuszki tuńczykowe robią się niemal same.  Trwa to szybko, a smakują naprawdę pysznie. I nawet, gdy są już zimne, mogą stanowić pyszną przekąskę. Tuńczyk idealnie bowiem nadaje się nawet jako przystawka w uroczystej kolacji. Niekoniecznie przecież danie to musi być wykorzystywane tylko przez osoby na diecie Dukana. Placuszki tuńczykowe smakują bowiem niemal wszystkim.  Ważne, że z proporcji w tym przepisie wychodzi ich dość sporo, naje się więc każdy głodomór.

Przepisy dukana faza 1  – o czy pamiętać

W diecie Dukana podczas I fazy nie można dodawać żadnych warzyw. Osoby, które nie mierzą się z nadwagą, mogą więc dowolnie zbogacać przepis, modyfikując go tak, jak chcą i na jaki smak mają ochotę. Wszystko więc zależy od wyobraźni i własnych kubków smakowych. Dozwolone są wszystkie przyprawy i zioła co ułatwia sprawę.

Przepisy dukana faza 1 – więcej przepisów dla fazy 1 w diecie dukana już w następnym artykule.

Leave a comment: