• Home  / 
  • Diety
  •  /  Przepisy dukana faza uderzeniowa

Przepisy dukana faza uderzeniowa

Przepisy dukana faza uderzeniowa – I faza diety Dukana nazywana jest fazą uderzeniową. Ma to związek z tym, że następuje zmasowany atak na tłuszcz. Zaczyna się bardzo odważnie i stanowi prawdziwe natarcie na zbędne kilogramy, które stanowią problem dla wielu osób. Dieta Dukana jest niezwykle efektywna. W porównaniu z innymi dietami i sposobami na zrzucenie nadwagi, ta jedna daje oczekiwane rezultaty.

Przepisy dukana faza uderzeniowaPrzepisy dukana faza uderzeniowa - chleb dukanaW diecie tej bardzo popularny jest jeden przepis. Znają go niemal wszyscy, którzy korzystają ze sposobu doktora Dukana. Jest nim przepis na specjalny chleb dukana z otrębami pszennymi. Jego wykonanie nie sprawia żadnych problemów nawet osobom słabo orientującym się w kuchni. Do wykonania chleba dukana potrzeba:

-garść otrębów zbożowych

– dwie garści otrębów owsianych

– jedno jajko

– łyżeczka proszku do pieczenia

-łyżka serka homogenizowanego

– do smaku można chlebek wzbogacić kroplami ulubionego aromatu

Przepisy dukana faza uderzeniowa – chleb dukana przygotowanie

W pierwszej kolejności zmiksować należy otręby, tak by przybrały konsystencję mąki. Następnie połączyć je z pozostałymi składnikami i zagnieść tak, jak zwykłe ciasto. Bez czekania aż ciasto urośnie, zwyczajnie przełożyć je do formy po czym piec przez 4 minuty w kuchence mikrofalowej. Robi się więc go szybko. Oczywiście w zależności od upodobań, można dodawać do niego ulubione przyprawy. Istotne jest to, że chleb dukana można odświeżać w zwykłym tosterze, dzięki czemu nawet parę dni po upieczeniu, może smakować, jak prosto z pieca.

Podkreślić także trzeba, że chlebek ten jest wspaniałym dodatkiem do wielu dań spożywanych w fazie uderzeniowej diety doktora Dukana. Zwłaszcza ten pierwszy etap należy sobie umilać jak najbardziej, by nie zniechęcić się od razu do dalszych kroków w walce ze zbędnymi kilogramami.

Przepisy dukana faza uderzeniowa chleb dukana idealnie nadaje się jako dodatkowy produkt przy pierwszej fazie diety.

Leave a comment: