• Home  / 
  • Porady
  •  /  Rozstępy usuwanie – najlepsze na rozstępy

Rozstępy usuwanie – najlepsze na rozstępy

Rozstępy usuwanie - najlepsze na rozstępyKiedyś problem pojawiających się rozstępów przypisywano kobietom ciężarnym, dziś wiadomo, że to nie prawda i bardzo wiele kobiet boryka się z tym nieprzyjemnym kłopotem, który znacząco wpływa na wygląd naszego ciała. Wyniki najnowszych badań pokazują, że rozstępy powstają dużo szybciej u osób, których nadnercza wydzielają zbyt dużą ilość hormonu stresu, czyli kortyzolu. Gromadzenie się kortyzolu we krwi w zbyt dużych ilościach upośledzone zostają komórki (fibroblasty) odpowiedzialne za wytwarzanie białek: elastyny i kolagenu. Kolagen wraz z elastyną wpływa na wytrzymałość i elastyczność skóry. Jeśli włókna kolagenu są zupełnie zdrowe to przerwanie ich jest prawie zupełnie niemożliwe. Jednakże w przypadku, gdy zostanę one wyprodukowane przez upośledzone i uszkodzone fibroblasty, włókna kolagenu nie są już elastyczne i rozciągliwe, a stają się wyjątkowo kruche i podatne na przerwanie.

W czasie odchudzania następuje zwykle duże wahanie wagi, przez co skóra poddawana jest dużemu naciąganiu. Tak samo narażona jest ona narażona podczas gwałtownego przyrostu kilogramów. Dlatego rozstępy powstają bardzo często, kiedy następują duże wahania wagi, przy jednocześnie wysokim poziomie kortyzolu zgromadzonym we krwi. Kiedy skóra ulega dużemu naciąganiu, a włókna kolagenowe są uszkodzone, zamiast się rozciągać, zaczynają pękać, w efekcie, czego na skórze powstają bruzdy, nazywane właśnie rozstępami. Obszarami ciała najczęściej dotkniętymi tym nieprzyjemnym problemem są uda, brzuch i piersi i pośladki, choć zdarzają się także rozstępy na ramionach u kobiet, zaś w przypadku mężczyzn obszarami gdzie najczęściej pojawiają się bruzdy są okolice lędźwi i barków.

Rozstępy usuwanie

Najważniejsza jest profilaktyka. Warto zdawać sobie sprawę z możliwości pojawienia się rozstępów i za pomocą kosmetyków poprawiających elastyczność skóry oraz ćwiczeń fizycznych starać się dbać o skórę, aby się nie pojawiały. Jeśli jednak wystąpią trzeba reagować szybko. W początkowej fazie rozstępy przypominają jasne, różowo – fioletowe pręgi. Jeśli zauważyliśmy ich powstawanie, nie powinniśmy ich w żadnym wypadku bagatelizować, ponieważ to właśnie w pierwszej fazie ich powstawania najłatwiej jest się ich pozbyć. Kiedy przybiorą jasny, biało – perłowy kolor i zaczną przypominać blizny, walka z nimi nie będzie już tak skuteczna i nie da się ich pozbyć całkowicie. Ważna jest, więc szybkość reakcji, dzięki której poradzimy sobie z tym problemem już na samym początku.

Najlepsze na rozstępy

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które niejako „naprawiają” włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra odzyskuje utraconą elastyczność, a powstałe rozstępy zostają rozjaśnione i jeśli reakcja była szybka, często znikają całkowicie. Dużo trudniej, jak już wspomniano, jest wówczas, kiedy stają się jasnymi bliznami. W tym wypadku zlikwidować je może całkowicie interwencja chirurga plastycznego, który może zlecić całą serię, niestety kosztownych i trwających bardzo długo zabiegów, mających na celu ich usunięcie. Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna jest już tak bardzo rozwinięta, że zarówno dzięki różnorodnym preparatom, jak i możliwym zabiegom, problem walki z rozstępami jest łatwiejszy niż kiedyś. Żadna interwencja nie pomoże jednak na dłuższą metę, jeśli będziemy zaniedbywać skórę. Zdrowa skóra to piękna skóra i o tym zawsze powinniśmy pamiętać.

1 comment

Leave a comment: