Seks w ciąży

Seks w ciąży – Jak wiadomo ciąża to nie choroba. Nie ma więc przeciwwskazań do tego, by podczas tego wspaniałego czasu uprawiać normalne współżycie seksualne. Oczywiście tylko wówczas, gdy ciąża przebiega prawidłowo, a lekarz prowadzący nie zakazuje tego typu zachowań. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że w niektórych przypadkach, szczególnie gdy ciąża jest zagrożona, sex w ciąży może wywoływać kolejne komplikacje. Jeśli jednak nic się nie dzieje i wszystko przebiega zgodnie z planem, seks uprawiać można niemal do samego rozwiązania.

Seks w ciąży

seks w ciążyIstotne jest także to, że w wielu przypadkach lekarz wręcz zaleca współżycie. Także, gdy moment rozwiązanie się przedłuża, seks  w ciąży może być czynnikiem który przyśpieszy rozpoczęcie akcji porodowej. Niemniej jednak ważne jest to, by w tym czasie zachowywać szczególną ostrożność i dobrać odpowiednie pozycje seksualne, które będą nie tylko wygodne dla przyszłej mamy, ale także bezpieczne dla dziecka. Podkreślić należy, że w okresie ciąży niejedna kobieta ma znacznie większe potrzeby seksualne, niż przed tym okresem. Wpływ na to ma szczególnie wyjątkowy poziom hormonów odpowiedzialnych za pożądanie.

Dużo częściej także kobieta potrafi się rozluźnić, ponieważ nie obawia się już, że dojdzie do zapłodnienia. Myślenie o nieplanowanym poczęciu, bowiem wielu kobietom niezwykle skutecznie odbierało ochotę na wszelkie igraszki. Teraz jednak mogą one oddawać się im do woli. Z takiego stanu rzeczy powinni być zadowoleni głównie mężczyźni, jednak w okresie ciąży swojej kobiety, to właśnie u nich pojawia się więcej obaw i wątpliwości. Szczera rozmowa z lekarzem ginekologiem powinna ich jednak przekonać, że nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań do uprawiania seksu w ciąży. Pamiętać jednak trzeba, że w sytuacjach bardziej skomplikowanych lekarz może zakazać wszelkich tego typu kontaktów, a seks w ciąży może być odłożony nawet na okres całej jej przebiegu.

Leave a comment: