Siemię lniane na zaparcia

Siemię lniane na zaparcia to niezwykle skuteczny środek. Może być pomocny niemal zawsze i pomóc rozwiązać problemy, z którymi nieraz borykamy się przez długi czas. Wymagana jest tylko regularność i cierpliwość. Siemię lniane rzeczywiście pomaga. Ważne przy tym jest, że jest całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Nie trzeba się obawiać, że uczuli lub spowoduje jakieś nieprzewidziane reakcje organizmu. Jest tak delikatne, że polecane jest nawet kobietom w ciąży, które mają problemy z regularnym wypróżnianiem się. Wielu lekarzy zaleca je także małym dzieciom, które z rożnych powodów nie mogą normalnie się załatwić, boli je przez to brzuszek. Poleca się wiec zwykłe dodanie go do mleka czy innego dania, które zostanie podane dziecku.

Siemię lniane na zaparciaSiemię lniane na zaparcia Siemię lniane zaparcia:  Siemię Lniane  jest łatwe w przygotowaniu, nie wymaga poświecenia temu zbyt dużo czasu ani jakiejś wiedzy. Najprostszy sposób jest taki, że zwyczajnie zalewa się je przegotowaną wodą i czeka aż ostygnie. Najlepiej stosować proporcje- 2 łyżeczki siemienia na jedną szklankę wody. Oczywiście dawkę można zwiększać, jednak ta jest właściwa i powinna być wystarczająca dla większości osób. Tak przygotowany napar należy wypić. Innym sposobem na przygotowanie takiej „herbatki” jest zalanie go wrzącym mlekiem. Dla małych dzieci bądź osób w podeszłym wieku, warto siemię lniane zmielić na drobno. Wówczas jego przyswojenie będzie dużo łatwiejsze nie tylko ze względu na konsystencję, ale i smak.

Trzeba bowiem zauważyć, że siemię lniane nie jest zbyt dobre, a połączenie  go z mlekiem, smak ten dość mocno wzbogaca, przez co staje się lepiej przyswajalny. Każdy musi znaleźć swój sposób jego przygotowania. Na pewno jednak bez względu na to, jak je przyjmiemy, szybko powinno to rozwiązać problemy z zaparciami.

Leave a comment: