Spadek libido

spadek libido objawy i przyczyny

Spadek libido nie zawsze musi oznaczać poważne problemy. Czasem może być to tylko chwilowy stan, wynikający z rożnych przyczyn. Niepokój powinien się w nas pojawić, jeśli trwa to dłużej. Wówczas należy poszukać przyczyn, jakie za to odpowiadają. Czasem są one błahe, niekiedy jednak mogą świadczyć o poważnych chorobach, które w ten sposób się ujawniają.

Spadek libido  przyczynyspadek libido objawy i przyczynyNajczęściej jednak spadek libido następuje w wyniku prowadzenia niezdrowego trybu życia. Stres, przemęczenie, mało snu – to wszystko niekiedy odpowiada za prawdziwą oziębłość seksualną i nie odczuwanie potrzeby seksu lub z niego przyjemności. Czasem spadek libido łączy się także z niewłaściwą dietą i nadużywaniem alkoholu lub stosując narkotyki. W pewnych przypadkach przyjmując niektóre leki, należy liczyć się z tym, że wpłynie to na ochotę do podejmowania aktywności seksualnej. Najczęściej właśnie tak  dzieje się w przypadku libido kobiet gdy zażywane są  nieprawidłowo dobrane tabletki antykoncepcyjne.

Niestety lekarze przepisują je bez odpowiednich badan, a to skutkuje późniejszymi problemami w związku. Nie każda kobieta od razu znajduje winnego takiemu stanu rzeczy w przepisanych tabletkach. Jest to jednak dość często zjawisko, że kobieta decydująca się na określone pigułki, wraz z rozpoczęciem ich stosowania, traci ochotę na seks. Sytuacja dla wielu wydaje się wtedy dość komiczna, bowiem zapobiegając niepożądanej ciąży, zwyczajnie nie chce się podejmować współżycia z partnerem. Można więc powiedzieć, że tabletki działają w stu procentach. Lecz przecież nie o to chodziło. Dlatego każda kobieta musi czujnie obserwować swój organizm i reakcje na konkretne leki. Zawsze bowiem można zamienić je na inne, które zadziałają dokładnie tak, jak powinny. A wraz z tą zmianą, spadek libido odejdzie całkowicie w zapomnienie.

Leave a comment: