• Home  / 
  • Porady
  •  /  Spalanie kalorii – 5 sposobów na lepsze spalanie kalorii

Spalanie kalorii – 5 sposobów na lepsze spalanie kalorii

spalanie kalorii

spalanie kalorii

Pewnie każdy dbający o swoje ciało chciałby spalać więcej kalorii, właściwie tak dużo jak to możliwe podczas treningu. Poniżej przedstawię triki  które w łatwy sposób  pozwolą spalić dodatkowe kalorie . Nie ważne czy dopiero zacząłeś ćwiczyć, czy też ćwiczysz od dłuższego czasu, te proste techniki mogą pomóc przyspieszyć utratę masy ciała. Najlepsze z tego wszystkiego jest to, że dzięki kilku prostym sposobom poprawisz swój metabolizm i zaczniesz spalać dodatkowe kalorie podczas całego dnia.

Zimna woda
– schłodź swoją wodę przed treningiem.Brytyjczycy przeprowadzili badania które wykazały,że ćwiczący którzy pili zimną wodę z schłodzoną w lodówce, byli wstanie ćwiczyć o 25% dłużej niż osoby które piły tylko ciepłą wodę.Niezależnie czy jesteś wewnątrz czy na zewnątrz, popijając chłodną wodą zarówno przed jak i podczas wysiłku  może pomóc zachować nizsza  temperaturę  swojego ciała i tym samym podwyższyć spalanie kalorii.

Słuchaj muzyki – podczas biegu załóż słuchawki i włącz swoją ulubioną muzykę, pozwoli Ci to przebiec nawet 20%więcej. Wiem ,wiem wydaje się to dziwne, ale tak już jest, słuchając muzyki której lubimy relaksujemy  się w pewien sposób nie myśląc o zmęczeniu i o tym ile jeszcze mamy przebiec. Muzyka dodaje nam energii szczególnie jeśli włączysz swoje ulubione kawałki.

Ćwiczenia siłowe –  zapewne chodzisz czasami do siłowni. Czy wiedziałeś że podnosząc cięższe ciężary spalasz ok 25% więcej kalorii.Nie chodzi o ilość powtórzeń ale obciążenie jakiego używasz.Przy podnoszeniu cięższych ciężarów doprowadzamy do większego rozpadu białka w mięśniach, dzięki czemu organizm musi zużywać więcej do naprawy i jego odzyskiwania.

Ataki intensywnego treningu – dzięki treningowi naprzemiennemu możesz przyspieszyć utratę wagi nawet i co ważniejsze zmniejszyć czas trwania treningu. Australian Naukowcy odkryli, że kobiety  które przeplatały trening –  zaledwie osiem sekund ćwiczenia o wysokiej intensywności, z 12 sekundowym treningiem o niskiej aktywności przez 20 minut, trzy razy w tygodniu, odchudzały się szybciej niż ćwiczący w stałym tempie,
których trening był prawie dwa razy dłuższy.

Rozciąganie
– nie ignoruj rozciągania (stretchingu) w swoim treningu. Rozciąganie zachowuje elastyczność mięśni,pomaga przygotować je do ćwiczeń i pozwala na szybszą regeneracje, co nie zostaje bez wpływu przy spalaniu kalorii.

Leave a comment: