• Home  / 
  • Objawy
  •  /  Stwardnienie rozsiane pierwsze objawy

Stwardnienie rozsiane pierwsze objawy

Stwardnienie rozsiane pierwsze objawy – choroba ta jest chorobą  nieuleczalną, która może pojawić się szczególnie u ludzi młodych, dotąd zdrowych i prowadzących zwyczajne życie. W pierwszej chwili atakuje układ odpornościowy, poczym oddziałuje na nerwy chorego. Najczęściej prowadzi do różnorodnych niedowładów kończyn.

Stwardnienie rozsiane pierwsze objawyStwardnienie rozsiane pierwsze objawy Pacjent cierpi na zaburzenia czucia, a także wszelki możliwe skurcze, drętwienia. W zaawansowanych przypadkach choroba atakuje całe ciało, w związku z czym pojawia się coraz więcej trudności, nie tylko w chodzeniu, ale też w widzeniu, swędzeniu i pieczeniu ciała, aż w końcu dochodzi do zaburzeń psychicznych.

Stwardnienie rozsiane pierwsze objawy – niestety diagnoza choroby w pierwszym okresie jest niezwykle trudna. Nie wynika to jednak z braku wystarczających symptomów, ale bagatelizowania ich przez osoby chore. Stwardnienie rozsiane może bowiem dawać cały szereg różnych sygnałów, które niekoniecznie muszą być kojarzone z tą poważną chorobą.  Charakterystyczne w stwardnieniu rozsianym jest także to, że jej objawy mają cechę przemijającą. Pojawiają się i znikają po pewnym czasie, co jest niezwykle mylące dla chorych.

Stwardnienie rozsiane pierwsze objawy i nie tylko

Przy czym też wiele z objawów długo nie powoduje żadnych poważnych konsekwencji. I niejednokrotnie dochodzi do tego, że choroba zostaje odkryta, gdy jest już w dość poważnym stadium. W wielu przypadkach okazuje się, że chory cierpi na chorobę od wielu lat, lecz działała ona w dużym ukryciu lub też została zlekceważona.  Bo przecież zwykłe bóle i zawroty głowy, drętwienie rąk       czy zmęczenie często odbieramy, jako zwykle nic nieznaczące symptomy. Zwłaszcza, że nie należą one do tych, które jakoś szczególnie niepokoją. A to właśnie one są pierwszymi, które powinny zaniepokoić pacjenta. Stwardnienie rozsiane pierwsze objawy – niestety zanim pacjent   zgłosi się  do lekarza, mija dużo czasu co jest podstawowym błędem.

Leave a comment: