Sztuczne włosy

Na sztuczne włosy zawsze była moda. Nie inaczej jest teraz. Wiele osób, by poprawić swoją atrakcyjność korzysta z rożnych możliwości przedłużania, dopinania czy zagęszczania włosów. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie sztuczne włosy są jednakowo dla nas dobre.

Sztuczne włosyPrzede wszystkim pierwszą zasadą którą powinniśmy się kierować  gdy wybieramy sztuczne włosy jest ich pochodzenie. Oczywistym jest to, że najbardziej pożądane są włosy naturalne. Przygotować się jednak należy na znacznie wyższy wydatek, niż w przypadku tych syntetycznych. Dlatego też peruki czy treski wykonane z naturalnych włosów kosztują znaczne więcej niż normalne sztuczne włosy. Wynika to głownie  z tego, że włos naturalny jest bardziej trwały. Można je poddawać normalnym zabiegom fryzjerskim i różnym stylizacjom.

Sztuczne włosy doczepianie, na klipsy

sztuczne włosySztuczne włosy wykonane z materiałów syntetycznych wymagają znacznie innego traktowania. Są o wiele tańsze, ale i powodują duże ograniczenia. Z pewnością nie będzie można używać do ich pielęgnacji suszarek, prostownic czy lokówek. Gorąca temperatura może je skutecznie zniszczyć. Ponadto syntetyk wymaga tego, by do ich mycia stosować specjalne środki. Nie można używać normalnego szamponu. Podkreślić przy tym trzeba, że w przypadku włosów syntetycznych istnieje także różnica w bardzo ważnej kwestii. Otóż nawet pomimo tego, że mogą one wyglądać pięknie, to w dotyku znacznie się różnią. Nie są tak delikatne i przyjemne jak te naturalne. Dlatego decydując się na doczepienie  lepiej wybierać te naturalne sztuczne włosy,  by wyglądały, jak nasze własne, a nie odczepione od lalek i zalatujące kiczem. Najlepiej więc w tym celu udać się do renomowanego salonu fryzjerskiego, by mieć pewność, jakie jest źródło włosów i że są one najlepsze gatunkowo. Nie ma co ryzykować, że sztuczne włosy będą jakoś znacznie się odznaczać od tych, które mamy na głowie.

Leave a comment: