Witamina F

Witamina F dba o skórę i leczy trądzik. Przyczynia się do obniżenia masy ciała i wzrostu płodności.Inne nazwy to:FF,F99. Jest to mieszanina niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych , głównie linolenowego oraz arachidonowego, z których w organizmie są wytwarzane  inne ważne substancje.

Witamina f działanie i rola

witamina fWitamina F przeciwdziała infekcjom i podnosi odporność na zakażenia. Jednocześnie hamuje reakcje organizmu przeciwko własnym antygenom. Ma działanie przeciwwywsiękowe i żółciopędne. Zapobiega odkładaniu się złogów nabłonkowo- organicznych w drogach żółciowych i moczowych. Jest ważna   w profilaktyce zawałów serca  i udarów mózgu. Przedłuża żywotność erytrocytów, zapobiega zwyrodnieniom naczyń. Bierze udział w mechanizmach przemiany  cholesterolu ,wpływając na obniżenie cholesterolu w surowicy krwi.

Korzystnie wpływa na stan skóry i włosów. Wraz z witaminą C i P(rutyną) wzmacnia śródbłonek. Przyspiesza gojenie się ran i odleżyn. Hamuje zmiany zwyrodnieniowe  i rogowacenie gruczołów łojowych. Stosowanie witaminy F jest bardzo wskazane przy: trądziku, łuszczycy, liszajach,oparzeniach,odleżynach. Jest jednym z czynników chroniącym przed szkodliwością promieniowania rentgenowskiego. Przyspiesza spalanie tłuszczów obniżając masę ciała. Wykorzystuje się ją w leczeniu zapalenia żył, zatorach, zaburzeniach miesiączkowania .Zapobiega zaparciom.

Niedobór witaminy F

Do charakterystycznych symptomów niedoboru należą zmiany skórne np. zaczerwienienia, suchość skóry,pęknięcia warg i kącików ust. Skutkiem niedoboru są również  : stany zapalne dziąseł, krwawienie z nosa, wypadanie włosów, łamliwość paznokci , plamki na płytkach paznokciowych, wolny wzrost włosów i paznokci. Niedobór witaminy F powoduje zaburzenia w wytwarzaniu plemników.

Witamina F źródło występowania

Witamina F występuje we wszystkich olejach roślinnych. Znajduje się również w orzechach i kiełkach pszenicy. Znany preparat Linomag to nic innego jak roztwór witaminy F w oleju lnianym. Przy leczeniu trądziku najlepsze efekty można uzyskać  ,stosując Linomag wraz z Propolisem. Przy chorobach narządów płciowych wraz z witaminą F dobrze jest zażywać witaminę A i C.

„Leczyć czy wyleczyć?” – kliknij tutaj i sprawdź

Leave a comment: