• Home  / 
  • Diety
  •  /  Wysoki cholesterol dieta – dieta na cholesterol

Wysoki cholesterol dieta – dieta na cholesterol

Wysoki cholesterol dieta – 0dpowiedni poziom cholesterolu w organizmie pozwala mu prawidłowo funkcjonować. Gdy jednak jest go za dużo, może stanowić dość poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Nie można go całkowicie wyeliminować z jadłospisu. Jest on bowiem odpowiedzialny za powstawanie hormonów i kwasów żółciowych. Można jednak menu skomponować w ten sposób, by jego poziom nie przekraczał zalecanej normy. Zwłaszcza, gdy stan naszego zdrowia nie pozwala na to, by był  zbyt wysoki cholesterol.

[SneakyAffiliate sneakyaffiliateurl=”http%3A//www.mapazdrowia.pl/go/225%2Cblog/naturalne-oczyszczanie/” sneakyaffiliatecookiexpdays=”1″ sneakyaffiliatesplash=”Are%20you%20sure%20you%20want%20to%20leave%20before%20you%20checkout%20our%20special%20sale%3F” ] [/SneakyAffiliate]

Wysoki cholesterol dietadieta na cholesterolOsoby, które muszą uważać na poziom cholesterolu w organizmie, powinny bezwzględnie odstawić wszelkie tłuste potrawy. Tyczy się to przede wszystkim tłustych mięs i wędlin. Niewskazane jest także jedzenie parówek, podrobów i kiełbasy salami. Dieta na cholesterol powinna zawierać chude mięso oraz wędliny, szczególnie te z drobiu. Dla zdrowia dobrze także, gdy będzie spożywać się ryby, głównie makrele, łososie i tuńczyki, ponieważ zawierają one w swoim składzie kwasy tłuszczowe Omega 3, które pomagają chronić przed zawałami i chorobami serca.

Dieta na cholesterol

Wysoki cholesterol dieta – Od czasu do czasu można pozwolić sobie na zjedzenie jajka, nie częściej jednak niż jedno na tydzień. Cholesterol dieta – dla osób kontrolujących poziom cholesterolu powinna przede wszystkim być bogata w owoce i warzywa. Dobrze także wprowadzić do menu zboża, które bogate są w błonnik, bo to bowiem on jest odpowiedzialny za obniżanie cholesterolu.

Wszelkie zaś produkty nabiałowe wybierać tak, by miały jak najmniej tłuszczu, a zamiast pieczywa jasnego, raczej przestawić się na to ciemne. Dieta na cholesterol nie powinna zawierać  jakiekolwiek słodycze, lody i desery, ale też tzw. fast foody są najgorszym wrogiem. Ich spożywanie niemal natychmiast podnosi poziom cholesterolu w znacznie większej ilości niż inne produkty.

Wysoki cholesterol dieta – tylko stosowanie się do takich zasad, gwarantuje utrzymanie cholesterolu na prawidłowym poziomie. Warto także zapoznając się z suplementami które pomogą w walce z wysokim cholesterolem – zioła obniżające cholesterol.

Leave a comment: