Wysoki cholesterol

wysoki cholesterolCholesterol jest ważnym składnikiem naszego organizmu. Dzięki niemu zachodzi wiele reakcji chemicznych, przez co możliwe jest powstawanie hormonów sterydowych, kwasów żółciowych, witaminy D, bierze też udział w powstawaniu błon komórkowych.Wysoki cholesterol jest niebezpieczny dla zdrowia dlatego tak ważne jest utrzymanie  bezpiecznego  poziom cholesterolu który  powinien wynosić 100+ wiek. Jednak są uczeni według których, poziom cholesterolu nie powinien przekraczać 100. Faktycznie powinniśmy dążyć do tego wyniku, ale bez przesady. Jak już wcześniej udało mi się wyjaśnić cholesterol jest potrzebnym składnikiem organizmu.

Wysoki cholesterol –  jak obniżyćNa szczęście w naszych czasach obniżanie cholesterolu nie jest zbyt skomplikowaną sprawą. Na rynku są dostępne różnego rodzaju leki ziołowe takie jak  błonnik witalny czy też gynostemma,  do tego  w zwykłych sklepach możemy dostać specjalne margaryny i jogurty.

Wysoki cholesterol – jest wiele metod obniżania złego cholesterolu, zalicza się do nich aktywność fizyczna. Ćwiczenia powinno się zaczynać od tych prostych, na przykład od krótkich spacerów, a następnie je wydłużać. Dokładać też kolejno następne ćwiczenia, zaczynając od pływania na basenie, przez jazdę na rowerze, bieganie, kończąc na aerobiku. Dla wielu ludzi aktywność fizyczna  i Dieta cholesterolowa to jedyna metoda poradzenia sobie z tą przypadłością, gdyż nie mogą oni przyjmować leków ze względu na stan swojej wątroby. Jeśli chodzi o dietę, warto wykluczyć z niej tłuste mięsa, ograniczyć jak najbardziej przyjmowanie tłuszczów zwierzęcych. Jeśli musimy szybko działać, na jakiś czas warto przerzucić się na dietę wegetariańską.

Leave a comment: