Wysokie ciśnienie

wysokie ciśnienie leczenie

Wysokie ciśnienie to powód do niepokoju. Nie można w żadnym względzie tego zbagatelizować. Kłopoty z nadciśnieniem to prawdziwa zmora naszych czasów. Już nawet osoby dobiegające trzydziestki są bowiem mocno na nie narażone. Oczywiście nic nie dzieje się bez powodu. Na wysokie ciśnienie „pracujemy” bowiem całe życie. Charakterystyczne jest przy tym to, że nie zawsze daje ono od razu objawy.

Wysokie ciśnieniewysokie cisnienieCzasem z wysokim ciśnieniem żyjemy przez kilka lat, zanim pojawią się widoczne symptomy. Dlatego lekarze apelują, by młode osoby choć raz w roku mierzyły sobie ciśnienie. Jest to ważne, bowiem im wcześniej taka tendencja zostanie zauważona, tym szybciej można zareagować i przeciwdziałać poważnym konsekwencjom, jakie się z tym wiążą. Najważniejsze w tym jest to, by obserwować swój organizm. Często bowiem dzieje się tak, że ciśnienie po prostu w jednej chwili skacze do góry, po czym po chwili powraca do swojego wcześniejszego stanu. Takie wahanie są bardzo poważne i lepiej w porę udać się do specjalisty.  W wielu przypadkach także wysokie ciśnienie jest zwyczajną reakcją na pogodę lub chwilowe zdenerwowanie. Wówczas nie ma większych powodów do niepokoju.

Wysokie ciśnienie  – co jeszcze dobrze wiedzieć

O wiele gorzeje, jeżeli wysokie ciśnienie głębsze podłoże i wymaga leczenia farmakologicznego. O tym jednak zawsze może zdecydować tylko i wyłącznie lekarz. Samemu nigdy nie można stawiać diagnozy, bo może to się dla nas źle skończyć. Pamiętać także trzeba, że wysokie ciśnienie jest dziedziczne. Duże więc prawdopodobieństwo, że jeśli cierpiała na nie nasza babka, a potem matka, że również my odczujemy je na własnej skórze. Z pewnością mamy jednak pewną przewagę – wiedzę i możliwości, by walczyć z problemem jakim jest wysokie ciśnienie , o których wcześniej można było tylko pomarzyć.

Leave a comment: